| mathcat a întrebat:

am o intrebare, de obicei sunt foarte singuratica si nu prea am prieteni. Imi da cineva sfaturi cum sa-mi fac si eu prieteni adesvarati?

10 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Fii sociabila si deschisa (Nu strica daca esti si amuzanta)! Lasa timiditatea pentru altii happy In legatura cu prietenii adevarati: nu ai de unde sa prezici daca cineva iti va fi cu adevarat aproape sau doar asa. Sfat: Cu timpul vei afla cine sunt adevaratii prieteni care te ajuta si te sfatuiesc, nu te judeca sau lasa la greu. happy Pana atunci, Succes!

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Cred ca tu ai dat cel mai bun raspuns, daca intrebarea asta ar fi fost pusa de mine, tie ti-as fi dat funda.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

Mersi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni adevarati in ziua de azi? Ma faci sa rad. Nu prea se mai stie de prietenie adevarata. Probabil sa gasesti un "prieten bun " numai cat sa te duca in pat. De aceea iti zic sa ai grija.

| Blackrose4 a răspuns:

Hey!

Când ai prieteni, nu poți garanta că toți îți sunt prieteni adevărați. De abia atunci când te vei afla într-un impas, vei vedea cine îți este alături şi cine nu. Un prieten adevărat nu te judecă, nu încearcă să te schimbe, te acceptă aşa cum eşti, te sfătuiește şi nu te lasă la greu. Este genul acela de prieten pe care îl suni la orice oră şi ştii că te va asculta oricând şi va încerca să te sprijine în tot ceea ce faci.
Să nu bagi mâna în foc pentru nimeni că s-ar putea să te arzi când nici măcar nu te aştepți.
Dacă vrei să îți faci prieteni fi sociabilă, ieşi mai mult pe afară şi fi mereu sinceră cu oamenii de lângă tine. Poți cunoaște noi prieteni şi prin intermediul altor persoane (cum ar fi: colegi de şcoală/muncă, cunoştințe, rude, vecini), trebuie doar să ieşi şi să încerci să te deschizi puțin.

| AlexandraColar a răspuns:

Fa-ti prieteni cu obiceiurica ale tale

| CrystyCRS a răspuns:

Pai...Nu mai fi atat de singuratica, incearca sa intri intr-un grup sau sa te bagi mai mult in seama...Vezi tu happy

| scufitaroz a răspuns:

Iesi pe "afara" mai mul din casa nu ai cum sa ti faci prieteni. Cauta persoane cu acceleasi pasiuni si interese cu ale tale astfel incat sa aveti subiecte in comun de discutat.

| RebelulSinguratic a răspuns:

Incearca sa nu faci shituri (barfit, sa te dai mare si chestii din astea

| RebelulSinguratic a răspuns:

Cati ani ai?