| Sebi00 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare ..eu am tenul gras si nu'mi place cand se uleiaza nu'mi place deoarece nu ma simt bine si nici nu cred ca arata bine sa am o fata lucioasa..si mai am si cosuri...si nu stiu ce sa ma fac... dupa ce ma spal primele doua ore mi; e normal imi place dar apoi se uleiaza fata si e x_x va rog nsite sfaturi.ce sa fac sa nu mi se uleize asa de rpd..sau..orice daca ma sterg cu un servetel are ceva? dau funda pentru cine ma ajuta multumesc :*

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sa nu te speli cu sapun pe fata, e prea dur, doar cu produsel de curatare speciale pentru pielea sensibila de pe fata.
contra luciului inestetic poti folosi o pudra matifianta, tine cam jumate de zi, eu am de la miss sporty si e buna si a fost ieftina.
http://therhythmofheels.wordpress.com/......ed-powder/

| viki16 a răspuns:

Buna

1.) dimineata te speli cu un sapun dove
pui pe fata iar apoi lasi sa actioneze un minut iar apoi te speli

2.) exfoliezi tenul

3.) fon de ten pentru tenul mixt/gras

4.) pudra

5.) te demachezi

6.) adaugi extrem de putina crema inainte de culcare

bafta te pup

| Sebi00 explică (pentru viki16):

Aaa..sunt baiat cum sa ma dau cu atatea?laughingsi nu ma pot da cu fond de ten x_x

| viki16 a răspuns (pentru Sebi00):

Pai ceri si tu de la mama ta inceara programul doar 2 zile funda?

| Andi01 a răspuns:

Aveam si eu problema asta, numai ca nu asa evident. Trebuia sa ma spal de dimineata de mai multe ori pe fata ca sa am tenul normal. Dar daca vrei sa te ajute ceva, cauta o crema faciala Balea, pe care o folosesti dimineata in loc de sapun. Pe mine m-a ajutat foarte mult.