| Sebi00 a întrebat:

Salut all mi-am luat zynerit pentru cosuri m-am dat in primele zile mi sau mai usucat dar acum nu mi se pare ca mi se mai suuca parca tot asa mi precizez ca am tenul gras mi se uleiaza fata repede

4 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

E foarte bun pentru cosuri! Dar incearca seara sa te demachiezi si foloseste o crema pentru fata!

| ghiCIne a răspuns:

Stiu ff bine cum este.
Am trecut si eu prin faza asta si credeam ca n-o sa scap in vecii vecilor. Zynerit am luat si eu o perioada, creme si tot felul.
Consulta un dermatolog priceput si el va gasi solutia. Ai grija ce mananci si sa ai tenul mereu curat(nu pune prea des mainile pe fata).
Eu de 5 ani fac tratament si abia de un an-jumate se vad rezultatele(mi-am schimbat dermatologul).tongue
Tratamentul se face si din interior cu pastile, si din exterior cu creme, sapunuri dermatologice sau lotiuni. Nu va trece peste noapte.
Acum iau Roaccutane sau Sotret (tablete)-e ff bun, sapun dermatologic Sebamed si crema Skinoren si ma ajuta mult. Abia daca se mai observa ceva pe fata.
Sa te faci bine!happy

| Zbrrrrrrrrrr a răspuns:

Spune intrebarea ca iti dau eu un raspuns sigur!big grin

| MARINO123 a răspuns:

Cere sfatul unui dermatolog, nu te lua dupa povesti, pentru ca ti se agraveaza situatia.