| elenamaria11021 a întrebat:

Am o mare problema cu parul. Timp de aproximativ 1 an foloseam placa de par saptamanal, iar acum il am foarte ars. Am incetat din a mai folosi placa si am inceput sa ma impletesc dupa baie pentru a-l face sa stea mai bine. Am parul destul de lung si nu vreau sa ma tund pentru a scapa de toate firele arse. Stiti vreo metoda de facut acasa pentru a-l repara? Am incercat o masca din galbenus de ou si miere si sincer, dupa o utilizare, pot sa spun ca SE SIMTE mai fin (dar extrem de putin). Insa, vizual, este la fel. Ce pot sa ii fac?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grijă cum trebuie de el(minimul însemnând măști săptămânal, Deep condition o dată pe lună, fără fohn, placă, nu freci părul cu prosopul.)
Și tai din vârfuri câte puțin din 6 în 6 săptămâni.
Cu timpul o să crească și se va duce toată partea deteriorată. Greu, dar se va duce.

| pqGro a răspuns:

Salut. Si eu am parul ars, si de curand mi-am cumparat o masca cu keratina. Nu este foarte scumpa, o poti achizitiona de la farmacie. In cateva zile aveam si volum, si au inceput sa se regenereze firele. Bafta! big grin

| fraumara a răspuns:

Singura varianta este sa te tunzi.
Parul creste, nu este asta problema.Incearca ceva nou, un look nou care poate chiar te avantajeaza.
Tunde-te si da-i un refresh parului tau!

| fraumara a răspuns (pentru fraumara):

Cu tratamentele, efectul e temporar si se distruge mai rau in timp.

| elenamaria11021 explică (pentru fraumara):

Problema este ca tunsorile scurte nu ma avantajeaza deloc...

| xxt0much a răspuns:

Iti recomand sa numai folosesti produse cu SLS, Parabeni, etc. Foloseste sampon si balsam or tratament de par organic. Arunca o privire pe situl asta.
https://organik.ro/account/activereferal-8f00bec0e4c673ff47ee894c774e64ec