| iFeelinfiniteLove a întrebat:

Heiiiihappy ...Cum se repara firele de par arse de placa? Stie cineva vreo metoda? Nu vreau sa-l tai, fiindca mi se pare si-asa prea scurt sad

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Salut. Daca ai fire arse si urat despicate, nu se pot reface, ba chiar o sa se faca mai rau daca nu le tai. Tunde-ti macar 2mm din varfurile alea arse,ca sa se poata regenera si sa-ti creasca la loc mai repede,mare si sanatos happy
foloseste ulei de ricin sau masline (dar daca ai ulei de cocos,palmier sau migdale,il poti folosii),galbenus de ou si otet de mere. Le amesteci pana se formeaza un fel de pasta, ca o maioneza si apoi te dai cu ea pe par, de laradacini si tii amestecul vreo 20-30 de min pe par (pune-ti o casca de plastic sau un prosop pe cap). Dupa cele 20 de min,clateste-l cu apa calduta,usuca-l usor si apoi il poti coafa.
renunta ceva vreme la placa de par,ondulator,uscator de par. Lasa-ti parul sa se usuce singur,ca tot e cald afara.
Dupa fiecare baie,foloseste balsam pentru par,pentru a-l hidrata mai bine, apoi clateste putin, cu apa usor rece daca poti *am auzit ca apa rece ajuta si ea la regenerarea firelor de par*

Numai bine!

4 răspunsuri:
| maftei a răspuns:

Ancearca cu ulei de masline, vitamina A uleioasa.

| pryncesSs a răspuns:

Pai Poti incerca uleiul de masline.:x
Sau este un ser la avon pentru varfurile despicat. E chiar foarte bun. Eu sunt reprezentant avon, si multe fete imi comanda acel ser. Sunt foarte multumite de el. Plus ca daca te dai cu el pe par, il indreapta automat, si nu mai ai nevoie de placa sa il indrepti. :x
http://www.avon-shop.ro/......p-390.html

Sper ca te-am ajutatt >:D<

| dollydee a răspuns:

Foloseste o masca reparatoare... eventual ceva care sa contina cheratina pentru a reface firul de par. Si nu mai follosi placa fara produse speciale care sa protejeze parul. Asa nu se va mai arde si va arata mult mai bine dupa ce il indrepti.

| ioanaspataru a răspuns:

Daca iti dai cu ulei de masline o sa ti se ingrase parul...mai bine folosesti zeama de lamaie pe parul unmed ...lasi 5 minute si apoi te clatesti