| NickName22 a întrebat:

Am o mare problema! De acum o saptamana (mai precis duminica) nu m-am mai spalat pe cap pentru ca nu am avut timp. Eh si ieri am fost sa ma tund in scari si era indreptat cu placa cu o zi inainte )Parul era gras si indreptat cu placa. El e drept da.Asa ma rog ma udat cu apa si a inceput sa ma tunda. Dupa terminare m-a uscat cu feonul si cu peria rutunda.atunci s-a incretit.deci cand am iesit era asa usor ondulat. am ajuns acasa si am crezut ca sta asa din cauza uscarii si mama a zis sa fac baie.am facut si dupa ce m-am uscat parul a ramas cret cum il aveam cand mi-l uscase cu peria si cu feonul! Acum il am cret si nu stiu de ce pentru ca il aveam drept! credeti ca e definitiv? ce as putea face ca sa revina la NORMAL(dar fara placa, sau sampoane, etc)adica sa ramana permanent cu il aveam acum o saptamana sper ca ati inteles ca cand am mers la coafor nu aveam parul spalat de o saptamana(e recomandat ca inainte de tundere parul sa fie spalat si uscat, eh al meu nu era spalat de o Saptamana)si era si indreptat cu placa si gras la >radacinaMersi sper ca ati inteles ce am scris si scuze de micul roman
! Funda la care merge!

Răspuns Câştigător
| maria11579 a răspuns:

Buna! Nu te ingrijora. Nu este de vina spalatul pe cap. Parul tau drept va reveni la normal, la forma initiala, dupa ce va mai creste. Acum il ai usor ondulat deoarece l-ai tuns in scari. Tunsul in scari este cel care iti onduleaza parul. Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| muceacitalinda a răspuns:

Buna! eu sunt tunsa in scari, eu mam nascut cu parul ondulat, si acum il am putin doar ondulat pentru faptul ca e mare si lung pana la fund, l-as dori din tot sufletul sa fie cum a fost crying dar nu e, poate asa a devenit la tine... dar iti recomand ca inainte de a te tunde sa te speli pe cap, si te cred ca e esti prea ocupata, adeseori nu mai avem timp pentru nimic, mai ales pentru noi. se poate sa fie de la tunsoare si mie mi s- a ondulat si nu stiu de ce! pa pa, succes! funda daca consideri ca merit

| kim26 a răspuns:

Nu are legatura cu spalatul, ti s-a ondulat pentru ca l-ai tuns in scari!

| NickName22 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri sper sa revina la forma initiala! O sa astept sa vad rezultatele! Oricum multumesc!:*:*:*

| jas a răspuns:

Daca ai parul ondulat din nastere este normal ca dupa ce il speli nu mai sta drept chiar daca il facusesi cu placa inainte. Daca te-ai tuns in scari, se onduleaza si mai tare pentru ca varfurile se intorc si asa la fiecare scara ti se creaza niste mici bucle. Nu-i se la tuns nici de la spalat nici de la ce ai mai scris tu acolo. Pur si simplu asa e parul tau. Daca il vrei drept, fa-l cu placa, sau dupa spalare, pe parul ud aplica niste balsam si usuca in timp ce il periezi in jos.

| NickName22 explică (pentru jas):

Da dar eu il am drept din nastere.