| Diana_Maria_Coman_1994 a întrebat:

Buna TPU.Am o mica problema...Am pistrui pe toata fata de mica si sunt foarte deranjanti. Recunosc ca unor fete le sta bine, dar mie clar nu...As vrea sa scap de ei, doar ca am folosit toate cremele, m-am dat pe fata cu de toate. Aveti voi o solutie sa scap de pistru? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La toate fetele cu pistui le sta foarte bine, sunt unice si au o anumita frumusete, doar ca ele nu cosntientizeaza asta.
De pistrui nu poti scapa niciodata, ca fac parte din pigmentul pielii cu care te-ai nascut!
Dar poti evita sa-ti mai apara si sa mai fie vizibili, daca NU te expui la soare, deloc.
Cand pielea ta intra in contact cu soarele, apar pistruii.

13 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu poti sa scapi de pistrui, sunt adunari de melamina si nu vrei sa scapi de ea. daca nu cumva vrei sa mai vezi soarele vreodata fara sa arzi ca un rac.

| Andreeush a răspuns:

Cere sfatul unui dermatolog, poate te va ajuta.

| Frank51 a răspuns:

Ador pistruiatele. XD Daca esti si creata te iau de nevasta.

| Diana_Maria_Coman_1994 explică (pentru Frank51):

Nu sunt creata laughing)Mie chiar nu mi plac pistruii... cryingFiecare cu parerea lui

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Am găsit aici un link, sper că-ți va fi de folos
https://www.ziaruldeiasi.ro/......27899.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te accepți așa cum ești, fiecare e frumos in felul lui. Mie una, fetele cu pistrui mi se par foarte frumoase, un detaliu unic pe care nu multă lume îl are, așa că nu mai spune că nu îți stă bine...

| Diana_Maria_Coman_1994 explică (pentru anonim_4396):

Mda...Dar mie nu prea imi plac pe fata mea happy Adica mai multe prietene pe care le cunosc imi zic asta sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Diana_Maria_Coman_1994):

Dacă ți-ar fi prietene adevărate nu ar fi trebuit sa spuna nimic de pistruii tai, sa te accepte așa cum ești...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde știi tu ca nu îți stă bine cu pistrui? Poate nu îți place ție dar altora le place.