| skriil a întrebat:

Am o nelamurire! De ce ma ingras doar in zona abdomenului si a soldurilor? De ce nu ma ingras normal, la picioare, in zona coapselor si a feselor, de ce doar abdomenul se ingrasa mereu? Mama mi-a spus ca ar trebui sa fac sport des, ca sa ma ingras frumos. Sa arat asa cum vreau. Ofer funda pentru un raspuns detaliat.

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Da mama ta are dreptate! Sportul este sanatos si trebuie practicat de cat mai multi! Oricum te ingrasi doar in zona abdomenului si a soldurilor pentru ca asa esti facuta tu!
Altii se ingrasa doar la picioare, in zona feselor sau a coapselor!
Depinde de fiecare persoana.Asa ca sfatul meu este sa faci mult sport. mai ales vara!

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Deoarece pe abdomen se depune cel mai mult grasimea.

| Bondarel99 a răspuns:

Fiecare persoana are puncte diferite de ingrasare.Eu ma ingras numai in zona coapselor si de la trunchi in sus arat mereu ca un schelet, altii pun doar in zona abdomenului...asta e, unii nu se pot ingrasa fara sa le fie deformat corpul.Dar si sportul ar putea ajuta sa controlezi chestia asta.

| Zenit313 a răspuns:

Femeile acumuleaza celule adipoase mai mult in zona abdomenului si a soldurilor,este normal,asa sunt femeile.
Trebuie sa alergi,inoti,sauna,masaj,creme,alimentatie sanatoasa, sa te hidratezi, sa te odihnesti, sa fii relaxata(stresul ingrasa), si iti garantez ca totul o sa fie bine! happy
Succes!

| elenushaha a răspuns:

,ie mi se intampla la fel.depinde de cum e constructia corpului. poate mama sau bunica sau o matusa e la fel si ai mostenit asta de la elebig grin.vb serios

| ellagabry901 a răspuns:

Problema asta depinde de organism dar si de tine. Incearca sa faci abdomene in fiecare dimineata. Daca mananci dulciuri ar trebui sa incerci sa renunti treptat la ele. Sper ca te-am ajutat.