| anonim_4396 a întrebat:

Buna!.
+ vreau sa slabesc in zona abdomenului si coapselor, dieta nu-mi trebuie fiindca eu nu prea mananc, beau apa mereu, alerg, dansez. dau funda celui mai bun raspuns. p.s. fara youtube!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Slăbirea are loc pe toată suprafața corpului, nu putem face pe zone!
Mergi pe o alimentație bogată în fructe și legume cât mai proaspete, carne slabă, cereale și pâine integrală, ceaiuri depurative, lactate degresate, etc.
Mergi pe trei mese principale pe zi și două gustări, la ore cât mai fixe.
Pa, pa.

| dorelmarc a răspuns:

Bicicleta

| Ronnie35 a răspuns:

Buna!
Pentru burta, incearca abdomenele, iar pentru coapse, genuflexiunile, mersul pe bicicleta, inotul, saritul corzii.
E foarte bine ca bei multa apa, alergi, dansezi, insa trebuie sa ai grija si la alimentatie. Daca mananci 3 mese si 2 gustari pe zi(seminte de floarea soarelui crude, nuci, arahide crude, banane, mere), dar inteligent, atunci n-o sa fie nicio problema.
Incearca sa:
- nu sari peste micul-dejun
- inlocuiesti zaharul cu mierea, siropul de agave sau de artar
- evita prajelile, dulciurile din comert si inlocuieste-le cu fructe
- fereste-te de sucurile carbogazoase, foitaje, produse de patiserie si de fast-food
- mananca cat mai multe fructe si legume
Asadar, incearca sa-ti formezi un program zilnic de exercitii fizice si sa optezi pentru o alimentatie sanatoasa!
Bafta! Sper ca te-am ajutat!

| akon100 a răspuns:

Poti sa faci sala