| lolista a întrebat:

Ce sa fac pentru a slabi in zona coapselor si a soldurilor? Sunt foarte complexata in legatura cu asta.Ce tip de ex trebuie sa fac? Nu vreau sa pun muschi la picioare, dar mereu cand fac sport mi se intaresc picioarele si se vad niste muschi, dar peste e grasime

4 răspunsuri:
| TincutaNitu a răspuns:

Ma voi limita la exercitii ca sa raspund concret la intrebare, desi alimentatia este esentiala in eliminarea grasimii excesive (mai ales ca sunt nutritionist, dar am avut probleme cu grasimea in exces in zonele mentionate de tine si am urmat o serie de exercitii care m-au ajutat- astfel ca iti pot raspunde din proprie experienta).

Exista antrenamente care se concentreaza pe zona coapselor si soldurilor, chiar daca pe parcursul lor iti este antrenat intreg corpul. Exercitii eficiente: https://www.youtube.com/watch?v=zT50JEqjRN8 si https://www.youtube.com/watch?v=sazEg_6xAGw. In acelasi timp, iti recomand sa mergi cat mai mult si sa faci pilates pentru alungirea si tonifierea muschilor.

| lolista explică (pentru TincutaNitu):

Multumesc din suflet!

| Claudiu566 a răspuns:

Nu poți slăbi doar dintr-o parte a corpului, slăbești per total. Așa că fa exerciții de cardio, cele de masa musculara nu te ajută