| idontgiveafuck2344 a întrebat:

Buna Tpu.Am o pereche de pantaloni care s-au largit (nu foarte mult dar se vad niste 'urme' urate cand ma imbrac cu ei). Credeti ca exista vreo sansa sa ii fac sa isi revina la normal?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spală-i, nu centrifuga la uscare şi uzi fleaşcă, pune-i la uscat. Constaţi cu uimire că sunt mai strâmţi

| Peridava a răspuns:

Din ce material sunt?

| idontgiveafuck2344 explică (pentru Peridava):

Sincer nu prea stiu sa iti spun, ceva ce vrea sa imite denim-ul, ceva supraelastic, cred.

| Peridava a răspuns (pentru idontgiveafuck2344):

Daca e ceva supraelastic, inseamna ca "elasticul" din el a slabit ceea ce da impresia de largire. Nu prea ai ce sa-i faci.