| Alessiabrunetika23 a întrebat:

Am o problema am matreata şi nu ştiu ce sa mai fac ma limbezesc bine şi am dat la limpezire cu otet de mere şi tot nu reuşesc sa scap de matreata.Cum pot sa scap de matreata? (dau funda ) sad.

Răspuns Câştigător
| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Eu tocmai ce am scapat de ea eram plin am incercat orice pana m-am dus la farmacie si am cumparat sampon, crema si niste picaturi + sampon de cai face bine pentru par; seboderm asta e samponul, santaderm crema cu uree si dermovate solutie cutanata, ti le recomand cu caldura eu am scapat de coji si matreata cu ajutorul lor

1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

Incearca un sampon dermatologic recomandat de farmacist sau de dermatolog. Trebuie sa stii doua lucruri: nu orice produs este bun pentru toata lumea (e posibil sa schimbi mai multe produse pana sa gasesti unul care se potriveste scalpului tau) si nu te astepta la minuni peste noapte (e posibil ca efectele sa apara dupa 3-4-5 utilizari). Daca apar efecte adverse (cadrea parului, iritatii, etc) opreste imediat folosirea!
Ca firme pot recomanda Ducray si Herbosophy.