| dianadidi1 a întrebat:

Buna tpu.Am o problema din nou si apelez la ajutorul vostru.Eu mereu am avut parul des si mediu. Acum recent l-am lasat sa creasca, de vreo 2 ani mergeam doar sa imi mai tund varfurile.De ceva timp a inceput sa imi cada parul si nu stiu ce sa fac asa ca va rog ajutati-ma.La inceput cadeau doar cateva fire dar acum numai daca imi bag mana in par scot mana cu smocuri intregi de par.

1 răspuns:
| Cqarina a răspuns:

Tunde parul! Daca il lasi prea mult sa creasca pot sa iti apara si dureri de cap sau/si moleseala.
El se hrăneste, dar cand foarte lung nu ii mai ajunge asa ca incepe sa cada.
Camt de lung poate fi pana sa inceapa sa cada variaza de la persoana la persoana.
PS: daca nu iti lasi parul sa creasca excesiv multi doctori spun ca te ajuta sa gandesti mult mai bine