| TresJolie a întrebat:

Am o problema foarte des intalnita: vreau sa slabesc mai exact in zona fundului si a picioarelor.Pentru ca vine banchetul, vreau sa arat bine. Nu am pretenii sa dau multe kg jos, dar 2-3 merge. Ce mi-ati recomanda sa mananc? La exercitii nu am probleme, dar la mancare nu stiu ce sa aleg. Eu nu prea mananc legume, deci mai bine aleg fructele. Si mai am o curiozitate: iaurturile cu fructe si pufuletii ingrasa? Va rog, vreau sfaturi.

Răspuns Câştigător
| iuly17 a răspuns:

Depinde cand ai tu banchetul. daca vrei sa slabesti 2-3kg iti trebuie cam 2 luni hai 3. ti-as recomanda sa mananci fructe multe (mere, capsuni, banane...). despre iaurturi si pufuleti:incearca totusi sa le eviti. pufuletii ingrasa putin si iaurturile ar merge cele facute de tine acasa din smantana de la vacuta (daca ai)cu fructe. oricum alege iaurturile cu mai putine calorii cele mai naturale... sper ca te-am ajutat cu sfaturile mele sper sati prinda bine.

3 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Pufuletii simpli nu ingrasa.
2-3 kg le dai jos in 2 zile de regim intens si sport 3 ore pe zi(Dar sa fie sport nu intinderi)

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Poate te ajuta si acest articol... http://fetelestiu.ro/......celulitei/

| teocool a răspuns:

Faci sport
Mananci putin