| TruLove a întrebat:

Buna tuturor. Vreau sa slabesc 5-6 kg. Cine stie,cine a incercat sa slabeasca si a reusit,vreau sa-mi spuna daca merge asa cum incerc eu...: Singurele alimente pe care le mananc sunt: Legume(Crude sau fierte),fructe(orice fel,dar mai ales grefele), oua, 2 felii de paine pe zi maxim(dimineata),iaurturile(cu fructe sau simple), supa(dar nu in fiecare zi), mesele incepand de la 9 dimineata pentru ca sunt la liceu si ultima masa fiind la ora 19. +30 de abdomene+30 de genoflexiuni dimineata, la pranz si seara. Credeti ca o sa slabesc asa? Ce sfaturi aveti? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| TruLove explică (pentru bursuc001):

Sunt fata. Am 19 ani. 60 de kg. un metru 67

| bursuc001 a răspuns (pentru TruLove):

Ai greutate NORMALĂ, chiar IDEALĂ - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, la sală/aerobic, zilnic ), etc.

O seară frumoasă.

| AndreeaEmma a răspuns:

Pai da ai putea? Fara iaurturi cu fructe decat simple si le poti combina cu fulgii de porumb si daca vrei oua, doar fierte. Si mai poti manca piept de pui fiert.