| IazuaKing21 a întrebat:

Buna,TPU,am o problema în ceea ce privește epilatul pe picioare.Am inceput să ma epilez( mai bine zis depilez deoarece nu foloaesc epilatorul pentru ca imi rupe firele de par si nu le smulge)de la 11 ani si am experimentat numeroase probleme de fiecare data cand efectuăm acest procedeu... am nenumarate bubite si fire de par crescute sub piele si ma irit groaznic dintotdeauna fapte ce ma impuedica in a purta fuste rochii sau panraloni scurți...am incercat diverae remedii dar segeaba...in plus ca urmare a faptului că m-am ingraaat am si o celulita de gradul 3 și mici vase sparte în partea superioara a picioarelor.Astept sfaturile si indrumarile voastre...țin să mentionez că am 19 ani si ma chinui de ceva vreme cu aceste probleme.:-(

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pentru bubitele rosii, incearca sa cumperi de la supermarket o crema "Dupa epilat" sau foloseste miere amestecata cu ulei de masline.
Pentru firele din piele, smulege-le cu ajutorul unei pensete sau scoate-le varful cu acul iar apoi trage-le cu epilatorul.
In privinta celulitei, bea zilnic 2L de apa cu 2 felii de lamaie (fara zahar sau alte adaugiri) si fa-i mult sport. De asemenea evita pe cat posibil dulciurile, prajelile, patiseria, mancarea procesata.
Succes si o zi frumoasa!

2 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Nu te mai epila cu epilatorul. Du-te la salon si epileaza-te acolo. Cere-le sfatul ca ele au intalnit multe situatii.

| kiri11 a răspuns:

Smulgerea firelor poate fi cauzata si din cauza epilatorului, poate incerci un alt epilator mai bun? După epilat încearcă să folosesti creme (le poti gasi in farmacii).