| sweetflory a întrebat:

Buna TPU am o problema...parul meu are mult volum si nu sta deloc drept. va rog ajutati-ma, cum pot sa-mi indrept parul in afara de placa! fundita la cel mai bun raspuns happy

3 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

Şi eu aveam aceeaşi problemă ca şi tine. De ce nu te filezi puţin? Şi nu pe toată şuviţa doar la vârfuri. Când eram micuţă mi-am filat toată şuviţa şi o început să mi se ridice în sus. Horror!

| EdiiThxoxo a răspuns:

Exista sampon. Garnier streight and shine, si eu il folosesc. Costa 16 lei il gasesti la oricare supermarket! pupici!

| samara2 a răspuns:

O altă soluţie ar fi ca după baie să laşi părul să se usuce natural (fără uscător, în caz că foloseşti) şi fără a-l piptăna, pentru că asta îi sporeşte volumul. Eventual poţi folosi puţină ceară de păr pentru a netezi firele rebele.