| pisikuta a întrebat:

am o problema,vreau sa slabesc la burtica,pot sa va spun ca maninc mai multe legume, fructe, de dulciuri m-am dezis. dimineata ma trezesc cu o burtica plata si iata ca e de ajuns sa maninc ceva am o burta de parca as fi insarcinata in a 4 lunasad ce pot sa fac? fundita...

3 răspunsuri:
| BombonicaXD a răspuns:

Am si eu aceeasi problema...de curand am inceput sa fac abdomene dimineata pe stomacul gol, apoi sa beau o cana cu ceai verde si sa mananc lapte cu doi biscuiti simpli.Gustarile mele sunt paharele cu apa, cat mai multe, de fiecare data cand imi vine fomica beau apa si imi trece.La pranz mananc o supa fara carne sau ulei, fara felul doi, iar de desert nici gand, si tot cu apa traiesc pana la ora 18, la ultima masa, unde mai mult de o jumatate de piept de pui la gratar sau un fel de piure de legume fara ulei, lapte, unt, etc. Dupa ora 18 nu mai bag in gura decat apa, iar pe la ora 21-22, dupa 20-30 de abdomene mai beau o cana de ceai verde.Apa e,bineinteles, plata, ca cea minerala are bule ce iti largesc stomacul. Daca vrei, bea ceai in loc de apa(dar nu verde in timpul zilei pentru ca e exagerat de mult si dimineata si seara si ziua). Bineinteles ceaiul FARA PIC DE ZAHAR.Ei, si uite asa, in doua saptamani am scapat de 7 kg.La prima vedere poate parea o dieta cam agresiva, pentru ca nu are gustari, dar e destul de usor de tinut, avand in vedere ca stomacul e umplut cu apa care nu are mai mult de o calorie, astfel creierul avand senzatia ca stomacul e plin de mancare.In timpul dietei vei avea, ce-i drept, burtica, fiindca e plina de apa si ceai, dar odata ce nu o mai tii vei arata mai ceva ca un fotomodel.E creata si testata de mine(la care a meeers!)si am numit-o Dieta Devoratoare de Kilograme laughing. Inearc-o si nu vei avea de pierdut(decat kilogramele in plus). Succes!

| Anonim36 a răspuns:

Hey,eu am luat chiar astazi(19 august) de la Kaufland(din Onesti, daca ai norocul sa stai in zona asta) Relax & Tone, aparatul de la teleshopping pentru masaj cu 29, 99 lei, si are un cap pentru arderea grasimilor(bineinteles ca, intr-adevar, masajul e MINUNAT; il recomand).Si poti asocia masajul acela cu ceaiul Silhouette Help, de care am auzit ca intr-adevar isi face efectul de ceai de slabit. Sper ca te-am ajutat :*

| Biancaxd a răspuns:

NU mai manca dulciuri si 2 saptamani mananca numai legume fara mancaruri cu grasimi.
FUNDA
?