| Special_girl a întrebat:

Daca vreau sa slabesc si intre mese maninc multe fructe, mai pot slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| vioreld a răspuns:

DA, se recomanda ca intre mese sa se consume fructe (dar nu cantitati prea mari.
De ex. 2 mere si o banana, sau 2 banane intre masa de dimineata si cea de pranz, intre masa de pranz si cea de seara la fel, dar sa nu consumi in cantitate prea mare.
Spun asta pentru ca am avut pe cineva care manca cam 1 kg de banane pe zi; asa nu se slabeste.

| Bessame a răspuns:

Fructele sunt foarte bune, mai ales in curele de slabire nu are importanta.cand le mananci intre mese s-au dupa...e important daca iti plac si le consumi! Depinde si ce mananci eu am tinut cura de slabire am renuntat la painea alba, am inlocuit cu cea neagra 2 feli pe zi si am ajuns sa mananc 2 felii de paine la 2 zile dar treptat pana cand organizmul ti se obisnuieste cu mai putin nu trebuie fortat am mancat multe supe fara grasime multa(carne de porc) poti inlocui cu pui,si fara paine supa! Legume fierte,morcovi,cartofi s-au porumb la badog poti face o salata din astea, peste, telemea cartofi piure fructele le poti consuma seara mai multe ca atunci ne apuca pe noi foamea in general si daca vrei poti consuma dupa masa inainte de a manca o cana de ceai pentru slabit ce-l chinezesc! Si nu uita inainte de fiecare mancare bea un pahar apa! si dupa la fel! Iti doresc succes aa si pentru sport e bun si dansul prin camera cand te plicty!tongue

| BiaSiAtat a răspuns:

Nu! fructele pot fi mancate cu o ora dupa masasau inainte.

| SpaNu88 a răspuns:

Daca nu stiati ca fructele ingrasa va spun eu! contin destula fructoza care este captata in mare parte de ficat si se consuma foarte greu. Unii doctori recomanda fructele, dar pun pariu ca nu au tinut in viata lor o dieta cu fructe. In dieta sunt excluse mai ales bananele. O banana mare poate oferi mai mult de 100 calorii. Contine o cantitate mare de zahar asimilabil, ceea ce o face o sursa de energie. un mar sau o portocala sunt ok

| glamour_5213 a răspuns:

Stiu ca suna ciudat, dar sa stii ca si fructele ingrasa. Incearca sa reduci gustarile intre mese. Iar seara, cina sa le limiteze la mai putin, poate cat mai mult spre nimic. Dimineata trebuie sa mananci bine, pentru ati asigura energia pentru intreaga zi. La pranz... Asa si asa. Fa sport, multa miscare pentru a slabi, si ai grija cu alimentatia!

| Bloody7777 a răspuns:

Fructele te ajuta mult cu tot felul de vitamine nu te poti ingrasa de la ele dar ce zic eu ar fi bine sa mananci numai mancare mai naturala pentru a slabi sper sa te fi ajutat! te rog daca iti e de folos fundita:X

| stefanik04 a răspuns:

Eu stiu ca poti slabi si asa.nu e prb dar sa nu exagerezi cu fructele. Oricum cel mai bine pentru a slabi e sa mananci des dar putin si la ora 6-6.30 sa fie cina si sa nu mai mananci altceva, poate un mar sau un alt fruct.Nu manca mult! Eu asa am reusit sa dau cateva kilogramehappy,si nu am avut neaparat intenstia de a slabi,chiar daca,binenteles, m-am bucurat...
Bananele sunt, dupa cate stiu eu, niste fructe care ingrasa destul de tare daca mananci multe

| DJMaryus a răspuns:

Cammm daaa se poate dar sa nu mananci exagerat incearca sa iti mentii silueta caci ese cam greu acum sa mai slabesti bafta Funda?

| sergiu77 a răspuns:

Poti slabi dar sa nu exagerezi cu mancatul lor. Fructele se mananca cu 1h inainte de masa sau 2h dupa. Daca mananci fructe de 2 ori pe zi este suficient.

| AvpL a răspuns:

Ziua 1. Legume plus 2 litri de apa plata
Ziua 2. Fructe plus 2 litri de apa plata

Ziua 3. Legume si fructe plus 2 litri de apa plata
Ziua 4. 3 banane (dimineata, pranz, seara) plus 2 salate la pranz si
Seara. (rosii si castraveti)
Ziua 5. Iaurt si lapte degresat plus branza de vaci.
Ziua 6. 3 salate (dimineata, pranz, seara)plus 2 litri de apa plata.
Ziua 7. Legume si fructe plus 2 litri de apa plata.

Dupa primele doua zile, senzatia de foame dispare. Urmand aceasta dieta veti slabi 7 kg. Si va veti simti minunat.

| oana_5641 a răspuns:

Da poti sa slabesti.dar ai grija sa nu mananci dupa ora 18:00.bafta

| vornicuandrei a răspuns:

Creca da mai poti slabi