| Patrisweet a întrebat:

Am o tona de haine, insa nu stiu prea bine cum sa le combin! Imi puteti spune va rog cateva detalii si care culoare se potriveste cu care? De exemplu, cu ce ati combina niste pantaloni care au o culoare intre verde si albastru? Dau fundita si tot ce vreti voi!

Răspuns Câştigător
| stiiix a răspuns:

Ar trebui sa te imbraci cum te simti tu bine.
Iti propun o chestie: aseaza-te intr-o zi in fata unei oglinzi si incepe sa te imbraci asa cum simti tu. Sa vezi ca o sa iti iasa niste combinatii foarte reusitehee hee
De exemplu pantalonii aia eu i-as asorta in 2 situatii:
1. cu un top foarte elegant de culoare mai inchisa thinking un navy-blue de exemplu si cu o pereche de tocuri, la care accesorizez un colier oversized si eventual un inelus thinking
2.cu un tricou larg alb, cu imprimeu dragut, cu o pereche de tenisi, All star de preferinta si cu o jacheta de piele cu influente sportive
O sa vezi daca chiar te preocupa modul cum arati o sa reusesti sa combini hainele fara ajutorul cuiva.

2 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Si le porti pe toate, cele o tona? Cele care nu le porti da-le si tu celor care nu au

| MissCupcake_7313 a răspuns:

Pantalonii i-as combina cu tenesi si un tricou alb cu mesaj si hanorac, dar ai grija ca aceste piese sa fie de o culore mai stearsa(gri, alb, bej, negru, maro) nu tipatore(portocaliu, rosu, galben tare)
Intr-o garderoba nu este important sa ai 10 dulapuri de haine atata timp cat ai 20 piese interesante si restul doar de umplutura ca sa zic asa.

Uite cateva link-uri care te pot ajuta: www.divahair.ro/moda/sfaturi_din_moda/ghidul_de_asortare_a_culorilor
...orate.html