| Beiiibiii a întrebat:

Doresc sa imi refac camera si nu stiu ce culoare sa folosesc.Imi place mult albastru turcoaz dar nu stiu cu ce sa il combinthinking Ma puteti ajuta?:O3

Răspuns Câştigător
| ღAnaღ a răspuns:

Draga Loree poti sa-l asortezi cu un bleu foarte deschis sau cu un verde la fel de deschis

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Depinde si de personalitatea ta, de culoarea mobilerului, de cat esti dispusa sa cheltuiesti.
De obicei, cand schimbi culoarea peretilor, te gandesti si la culoarea mobilei. De exemplu, la pereti turcoaz, o mobila pe nuante de bej/maro arata ca naiba.
De asemenea, asortezi si covorul, si perdelele cu peretii si aici intervine personalitatea. Daca esti genul cumintel/caldut, alegi o alta nuanta de albastru. Daca esti nonconformista, alegi ceva foarte contrastant, dar, in niciun caz rosu, sau verde. Galben-lamaie, de pilda, sau oranj.
Sau, poti sa faci un contrast alb-turcoaz mai inchis.

| G a răspuns:

Cu maro roscat, cu verde intens sau cu gri. love struck

| OvidiuDanzka a răspuns:

E mult prea tare... incearca un bleu deschis happy
pui o perdea roz, draperie albastru marin macheta albastru cenusiu

| aaaa12345 a răspuns:

Cu un mov sau gri

| qLoveSmileღ a răspuns:

Eu zic să faci roz pe peretii din stânga si dreapta, si sus albastru turcoaz. Fundiță?

| Marijuana187 a răspuns:

Albastru turcoaz ar merge cu un movwinking sau un portocaliu

| BiwCupcake a răspuns:

Cu un galben rosiatic, spre portocaliuwinking

| ziz a răspuns:

Ar merge cu Portocaliu. zic eu.

Deoarece sunt complementare.

Sper ca te'am ajutat. funda?batting eyelashes

| ILoveYouMore a răspuns:

Salut! Cred ca ai putea să desenezi niște dungi albe peste acesta sau ar fi foarte frumos sa ai niște modele florare sau chiar niște line trasate aiurea cu un roz ceva mai deschis sau cu unul foarte închis.Cred ca ar fi foarte stilat să pui și niște crem sau ar fi mai bine să găsești o altă culoare care îți place și să o combini cu albastrul turcoaz. Sper că te-am ajutata. Pa pa! :* happy

| aaffffffffffffffjkhjljh a răspuns:

Albastru-turcoaz cu rosu.

Funda? big grin

| MisSToXiC a răspuns:

Cu roz...
sau mov...sau chiar si negru

| AnaMaria_2328 a răspuns:

Mai bine sa fie verde sau culori calme si deschise, ca sa nu fie prea incarcat si greu le vedere si sa nu fie aprins ca sa nu te doara ochi, ind o sa vii obosita acasa o sa te duci in camera si te relaxesi oleaca.Culorile ca roz, mov sau negru pot sa te faca agresiva! Iar daca vrei albastru sa fie mai deschis...

| Bebytza_5988 a răspuns:

Roz pe peretii din stanga si dreapta, iar sus roz cu stelute verzi ( daca vrei sa pui stele )!

| midylyna a răspuns:

Cu o mobila alba