| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU!
Am părul creț (lungime: puțin mai jos de umeri) și am și breton, pe o parte, cam până la nas în lungime (asta atunci când e drept). Aș vrea să știu ce ar fi mai bine să fac cu el. Părul fiind creț, și bretonul se încrețește și arată de multe ori ciudat. M-am gândit să îl las să crească până ajunge la lungimea părului meu, dar durează atâââââât de mult! Help?
Merci! Fundă celui mai bun răspuns! happy

Răspuns Câştigător
| sconcsurias a răspuns:

In cazul in care are parul cret si vrei breton ai nevoie de placa, sau il poti aranja cu uscatorul de par si cu o perie atunci cand parul e ud. Dar daca nu mai vrei breton trebuie sa ai rabdare, mie imi placre sa rasucesc bretonul sau sa il impletesc si sa il prind intr-o parte, e foarte cute! puppy dog eyes Funda?

8 răspunsuri:
| chibiusa a răspuns:

Bretonul la parul cret este una dintre cele mai mari greseli comise in materie de hairstyle si asta nu pentru ca arata urat, ci pentru ca necesita o gramada de timp pentru aranjare si domolire. Ce ai putea face in privinta asta: foloseste o masca pe baza de petrol si ulei de ricin si pulverizeaza la radacina parului (sporeste cresterea parului) si nu-l mai intinde asa des pentru ca parul se degradeaza iar cand va ajunge la lungimea dorita vei observa ca este deteriorat si lipsit de luciu.
Ca sa scapi de breton poti sa ti-l dai peste cap si sa-l prinzi cu agrafe http://static.saloane-bucuresti.ro/......0prins.jpg

Sau ai putea sa-l lasi cret si sa-ti faci carare pe o parte iar bretonul sa-l imbini cu parul si sa-l prinzi cu 2-3 agrafe ascunse http://www.hairstylestars.com/......y-hair.jpg
http://static.becomegorgeous.com/img/arts/2010/Jul/30/2496/curlyhair.jpg

| lifeisperfekt a răspuns:

Poi ai putea sa il prinzii int-o parte frumos cu niste agrafe(sau in sus), sau ai putea sa il pui dupa ureche si sa il prinzi acolo cu niste agrafe.Si sa nu il mai tunzi, sa il lasi in timp sa creasca happy.
P.S.:Sa nu faci greseala sa incepi sa il dai cu placa sau ceva, ca ti-l faci varza si nici nu o sa-ti stea mai binewinking si o sa-ti creasca foarte greu( si iti si pica). Sper ca te-am ajutat!happy Baftabig grin

| Thatsnotmyname a răspuns:

Hmm cred că te-am cam indus în eroare. "Bă" i-ai putea spune unui băiat (dacă tot ai fost educat așa), dar nu este cazul. Și stai liniștit, nu am breton emo or whatever.

| Thatsnotmyname a răspuns:

Nu se vede. happy

| LittleShyDevil a răspuns:

Hmm,de ce nu pui niste bigudiuri mari la breton si il ridici in sus,mai ales ai si un breton frumos.Da,stiu suna ciudat mai ales ca tu il ai cret, cum sa il faci si mai cret, dar cum bigudiurile sunt mari iti vor face bretonul frumos, de ce sa il indrepti tot timpul cu placa cand ai un par asa frumos, NATURAL! Na...acum totul depinde de tine, sper ca am fost inteleasa. happy

| tsunami11 a răspuns:

Indreaptal cu placa si va fi drept si eu mi-as dori sa am parul mai cret cred ca ar fi mai fain cu timpul parul se va indrepta un pic.O zi buna.

| xDiana a răspuns:

Eu zic sa il lasi asa si sa continui sa il faci cu placa, cred ca se vede mult mai bine asa decat cu el la acelasi nivel cu restul parului.dar, daca chiar vrei sa schimbi ceva si chiar nu iti place ca arata asa "ciudat" asteapta sa creasca pana la lungimea parului tau. Sper ca te-am ajutat.

| Moscoparla a răspuns:

Du-te dracu