| Lluvia a întrebat:

Buna TPU:*!
Am si eu o intrebare. Abdomenele chiar ajuta pentru a scapa de burticahee hee?
Daca da cam cate trebuie sa faci o data? Eu mai mult de 10 nu pot laughing)!
fundita :*!

Răspuns Câştigător
| Betty a răspuns:

Eu fac de 2 ani incontinuu, a devenit un obicei si pot sa spun ca fac fara probleme 1500 abdomene
daca te tii de antrenament o sa dea mari rezultate, cel putin eu am ajuns plata si aveam si eu ceva burtica
nu e nevoie sa faci foarte multe fa o saptamana 10 pe seara si e ok, apoi saptamana urmatoare 15, apoi 20, 30 si tot asa
inca ceva: nu e suficient sa faci abdomene, trebuie sa faci si miscare (vorba reclamei: minim 30 min) si sa nu uitam de alimentatie: trebuie sa renunti la prajeli, mancare grasa si dulciuri(zahar) daca ti-e pofta de ceva dulce ia un fruct; daca poti renunta si la paine sau macar redu consumul ei; cel putin eu nu mai mananc paine aproape deloc, poate doar daca mananc vreun sandwich o data pe luna laughing
sa nu cumva sa-ti treaca prin cap sa te infometezi laughing am mai vazut eu de astia si dupa aia lesinau pe strada laughing

multa bafta la antrenamente smug love struck

8 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Poți să faci în fiecare dimineață și seară, câte poți, și o să scapi de burtică și vor apărea pernuțele!

| 123456 a răspuns:

Si eu fac abdomene acum m-am apucat dar eu fac 50 in fiecare seara. poti sa le faci cu o oprire la jumate de ex. si te scapa dar ai si rabdare cateva saptamani luni depinde si de burtica ta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia-o usor prima oara fa 10, a doua zi 15. a-3-a 20 si tot asa.in timp o sa poti sa faci chiar 300 pe seara. da eu pot sa iti spun ca da rezultat, propria experienta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, te ajuta sa scapi de burtica, deoarece ajuta la arderea grasimii din aceasta zona. Un mod mai usor de a le face: http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50. Fa-le o data la doua zile(nu zilnic), pentru a evita febra musculara in aceasta zona. Ceea ce trebuie sa ai in vedere este faptul ca abdomenele sunt exercitiu bun pentru partea superioara a abdomenului, iar pentru rezultate foarte bune, e bine sa le combini cu un exercitiu abdominal pentru partea inferioara a abdomenului: http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100. Fa-le o data la doua zile, ca si in cazul abdomenelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioi eu pot s fac 300 si u nu poti 10laughing?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti la burta incerca aceste exercitii http://totulpentrufemei.ro/......n_si_fese, http://totulpentrufemei.ro/sport/exercitii_rapide_pentru_un_abdomen_plat

| BoierBibescu a răspuns:

Faci de 3 ori pe saptamana. luni miercuri vineri. abdomenele se pot face si din scurt.nu complete. de ex: faci numai jumate din proces. jumate din abdominala. faci prima data 15 pauza 50 de sec, apoi 10 pauza 30 de sec si mai faci inca 10. apoi circa 5 min relaxezi muschii abdominali. reiei acelasi proces in jumate ca primul : 10 x, apoi 30 sec pauza, 5 pauza 15 sec apoi 5 pauza. garantez intr-o luna ca o sa ai progrese! succes!

| Maryan14 a răspuns:

Pai pot sa fac 60 cu maine la ceafa fara a ma tine cineva de picioare.Trebui e sa faci 10 dimineata, 10 dupamiaza si 10 seara. O sa vezi ca peste 2 -3 saptamani o sa poti faci mai multe