| diaconuclaudiu a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare. Fetelor, cu ce va epilati.Eu am incercat cu lama de ras,dar din cauza ei mi-am iritat pielea si mi-au aparut niste bubite rosii, am incercat si crema depilatoare dar tot mai raman fire de par si dupa spalare zonele epilate devin uleioase.Ceara sau benzi epilatoare mi-e frica sa folosesc (am auzit ca doare rau). Precizez ca am 12 ani.Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Pentru mine cea mai eficienta metoda este ceara, intr-adevar este dureros mai ales la inceput dar cu timpul te vei obisnuii.
Parul creste mult mai greu, nu mai este tepos si dupa o perioada indelungata se rareste.
Te poti face singura acasa sau te poti duce la cosmetica.
Incearca!

2 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Lama de ras este egala cu crema depilatoare, in ambele cazuri firul de par este taiat, nu smuls. epilarea cu ceara este cea mai eficienta metoda si nu prea costisitoare la pret, te tine 3 sapt.de cativa ani ma epilez cu ceara si aproape ca nu mai creste firul de par.merita efortul

| LoriLoL a răspuns:

Ps.cand spun ceara nu ma refer la benzile de ceara din comert, deoarece alea nu sunt bune aproape de nimic.ma refer la ceara calda.