| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o mica prostie! Pe degete am cateva fire de par, nu foarte multe si de obicei le iau cu crema depilatoare. de data asta am tinut crema prea mult si mi-a atacat pielea. am incercat sa imi dau cu o crema hidratanta dar ma ustura. cu ce as putea sa dau? sunt ca un fel de bubite mici rosii.
multumesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Draga Special - imi pare rau pentru tine daca ai confundat capul cu picioarele - bine ca nu ai bagat-o in gura ( crema ) sa spui ca este pasta de dinti

| PrecioussGirl a răspuns (pentru negru30):

raised eyebrows scuza'ma dar intrebarea este cat se poate de serioasa.winking
cred ca tu esti cel care nu a inteles la ce m-am referit eu.

| negru30 a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Si eu am raspuns serios - cine ti-a spus tie sa pui crema in cap?

| PrecioussGirl a răspuns (pentru negru30):

Ce cap? straight face doamne nu cred ca esti sanatos. mai citeste odata intrebarea. daca nu bye bye.

| negru30 a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Iarta-ma nu aveam ochelarii pe nas - tictura - Bafta

| krysstal a răspuns:

Cu miere de albine, sau rupi o frunza de la un aloe si o storci pe rana, este foarte buna

| xFunkyGirlsX a răspuns:

Eu zic sa iti pui un bandaj sau te duci la doctor poate o sa iti dea ceva unguent si peste cateva zile o sa iti treaca. FUNDA plese!