| brokenangel11 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de parul meubig grin.De cand eram mica am avut parul cret cret(aveam numai inele la spate), si de 1 an l-am tot indreptat deoarece am avut si breton care bineinteles trebuia indreptat. Credeti ca parul meu va fi din nou cret ca la inceput? Am inceput sa il dau cu spuma dupa baie, fara sa-l mai descurc dupa aplicarea spumei. Chiar daca nu il dau uneori cu spuma, doar il usuc si nu il dexcurc decat inainte de uscare si intr-adevar se increteste parulhappy

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai ai sanse dar lasa placa. Sau poti sa iti indrepti doar bretonul si restul parului sa il lasi cret. Mie tot timpul imi place sa mi'l fac asa. SUCCES!

| brokenangel11 explică (pentru KellyGreen):

Am incercat varianta asta de multe ori si mi-a stat frumos:X.Asa cum am spus placa am folosit-o doar anul trecut cand mi-am facut breton, acum de fiecare data, dupa baie doar il dau cu spuma si apoi il impletesc ca sa stea in valuribig grin

| LadyGA a răspuns:

Buna! da, poate fi ca la inceput, dar pentru asta trebuie sa ai grija cu placa aia, incearca sa o eviti. e mai bine sa il aranjezi cu putina spuma. placa nu numai ca degradeaza, dar schimba si structura parului. bafta!

| DontHaveANamee a răspuns:

Odata ce l-ai indreptat se arde.El avand firele arse nu poate sa arate ca inainte. Eu zic să te "desparţi" de placă şi să te tunzi puţin la vârfuri.

| brokenangel11 explică (pentru DontHaveANamee):

Iti multumesc de sfat, varfurile le tund lunar, iar cu placa nu m-am mai facut de 1 an de zile de cand imi facusem breton.Acum parul meu este unpic mai lung, iar bretonul l-am tot dat intr-o parte si s-a invatat in partea respectiva.Acum am decis sa ma fac cu placa mai rar doar la evenimente

| DontHaveANamee a răspuns (pentru brokenangel11):

Bună alegere. happy Eu folosesc placa de 3 ani şi mi-l tapez. zilnic. Acum ce pot să zic. Arată naşpa văzut d. aproape. Nu mai spun ca mi-am schimbat culoarea la par 4 ori în anul ăsta ( şaten, blond iar şaten dar culoare diferită apoi brunet ) şi din păcate. m-am tuns acum câteva zile. Şi deja mi-e dor de părul meu ceel lung. Dar mai bine decât să aud toate fufele "vaaaaiiii Pokeeeee. :o Ce păr arrss aiiiiii!devil"