| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU

Am și eu o mica problema... Nu ma pot înțelege cu mama pe tema haine sau machiaj. Ii arat fete de vârsta mea cum arata și cum se îmbracă, iar ea spune ca nu am voie sa ma îmbrac asa și sa ma machiez. Chiar ma frustrează aceasta problema. abia am voie sa ma pensez și sa ma epilez. Niște sfaturi care sa ma ajute sa o conving sa ma lase măcar sa ma dau cu rimel și cu rujuri/lip gloss uri?

Răspuns Câştigător
| Bobbye a răspuns:

Eu zic ca oricat de neintelegatoare ar fi mama ta cu tine, iti recomand sa o asculti pentru ca mai tarziu..cand chiar vei realiza in ce lume traim ii vei multumi pentru atitudinea de acum si pentru ca a stiut sa te fereasca de anturajele care de obicei nu duc la nimic bun.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine zice ca fetele alea pe care i le arati tu sunt ok imbracate pentru varsta lor?

| Yuoia a răspuns:

De ce trebuie sa iei tu exemple proaste din alta parte? De ce nu asculti sfatul mamei?

| christine99 a răspuns:

Asculta de mama ta si nu-i mai arata poze cu toate parasutele.

| existiertnichtmehr a răspuns:

Dar dacă acele fete practică joburi la care sunt obligate să meargă așa?