| Irinageomg123 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi cum sa o conving pe mama sa ma lase sa ma epilez?

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Te urmareste? Nu cred. laughing
Epileaza-te, nu e un lucru rau. Nu trebuie sa-i ceri voie pentru un lucru normal.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu o convingi, pui mana si te epilezi singura ca pana la urma oricum singura o faci, deci n-ai nevoie de ajutoru sau acordu ei.

| Andreeush a răspuns:

Depinde ce vârstă ai.

| Donsavas a răspuns:

Are nevoie de "autorizație" sa se epileze pentru ca e minoră?

| Plato a răspuns (pentru Donsavas):

Are nevoie de acord, nu de autorizatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica ii comanda? O fi ea un copil, dar nu e un obiect. laughing

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

E chiar atat de important termenul? Da, ii comanda. Nici soldatii nu-s obiecte, dar superiorii le comanda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Pai daca abordeza dintr-o pozitie de superioritate e clar ca nu asculta. wtf

Masa ar trebui sa-i fie cea mai buna prietena nu "superioara" ei.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai vad ca planuieste sa faca ceva pe la spatele ei. Cum vine asta, faci ceva pe la spatele celei mai bune prietene?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Eu n-as da vina pe ea, poate fi si o educatie proasta. De unde a auzit ea de "epilat" acolo jos? Nu cumva de la cercurile de fete pe unde umbla? E responsabilitatea masi s-o avertizeze cu ce panarame umbla.

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Padurea Letea. eu sunt de acord. Sa curga latele. Sa iasa din chiloti.

| Swetlly122 a răspuns:

Zi că ești domnișoară care se respecta și îngrijește și că te faci de ras umbland ca o gorilalaughing

| 54kuv a răspuns:

Pai ce esti maimuta. scuze dar daca ai 6 sau 15 ani nu cred ca ai nevoie sa te epilezi iar daca esti mai mare si e nevoie sa te epilezi atunci nu trebuie sa-i ceri voie. Trebuie doar sa iei o decizie INFORMATA spre sanatatea si binele tau.

| Itsme18 a răspuns:

Ii poți spune ca dacă te va lăsa te vei simți mai bine in pielea ta și plus vei face... ( ceva ce ar vrea ea)