| AlexAL275 a întrebat:

Am si eu o pereche de blugi elastici care mai curând o să aibă niște găuri în zona fundului. Cred ca este a 3 a sau a 4 a pereche la care mi se fac găuri în aceeași zonă și m-am săturat până peste cap. La actuala pereche pe care o port s-ar putea sa fie din cauza șeii de la bicicletă deoarece m-am mai plimbat în blugi și ar mai fi din cauza dansurilor mele ( în unele zile îmi vine să dansez ). Ce pot face? laughing Ps: sunt băiat

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La cei d-intaii blugi, calaretilor se cusea un mare petec din piele, pe partea dorsala.
Acel petec a avut rol de uzura, sa nu se rupa pantalonii de la frecutul cu seaua.
Mai tarziu, blugii s-au facut din tesatura mai rezistenta, dublata pe zona dorsala.

Cand au re-venit la moda, blugii nu au mai avut fund dublu, dar materialul a fost facut foarte rezistent.
Blugii ieftini de astazi sunt doar imitatii ale jeans-urilor de alta data si au si calitate proasta: se rup repede cusaturile, nasturile /fermoarele, dar si materialul.

Daca vrei blugi rezistenti, atunci trebuie sa-ti deschizi tare buzunarul, unul original costand peste 1000 USD.
Au insa un "dezavantaj": nu au elastic, dimpotriva. Prepararea (inmuierea) unei perechi de blugi originali este un adevarat ritual, care dureaza saptamani intregi.

De la blugi "cu elastic" ieftine (de moda) sa nu te astepti sa tina mult, fii fericit daca te poti plimba cu ele un sezon...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai o singură pereche tot timpul?

| AlexAL275 explică (pentru anonim_4396):

Conquete: Am mai multe perechi, dar majoritatea sunt de vară ( scurți) și mai am rupți pe care nu-i pot lua din cauză că domnul director nu ne dă voie ( sunt la liceu ).

| DanyDav a răspuns:

Alta pereche la rand, sau risti sa faca baietii glume pe seama fundului tau.

| Rhea44 a răspuns:

Renunța la blugi elastici dhaaa

| Basilio a răspuns:

Doamne ce gay...

| AlexAL275 explică (pentru Basilio):

IspasMarius: laughing Nu suport oamenii care sunt gay, să nici nu-i văd

| Rhea44 a răspuns (pentru AlexAL275):

Atunci tu cum te uiți in oglinda?

| AlexAL275 explică (pentru Rhea44):

Foarte amuzant

| Rhea44 a răspuns (pentru AlexAL275):

Ma maimuțăresc și eu ...nu o lua in serios