| n1445 a întrebat:

Am tot vazut pe FB aplicatia Shedd si am hotarat sa o folosesc si eu, dar am cateva nelamuriri. Care este procedura de vanzare? Daca cineva doreste sa cumpere ceva prin ce intermediu ii trimit articolul? Funda pentru cea mai buna si comsistenta explicatie.

Răspuns Câştigător
| DaianaDC a răspuns:

Buna!
Discuti cu cumparatorul in legatura cu livrarea, poti sa alegi intre Posta Romana (are tarife mai mici, un timp putin mai lung de livrare) sau firmele de curierat (tarife mai mari, timp mai scurt de livrare). Depinde de client, daca isi doreste comanda urgent sau nu. Poti alege sa platesti tu transportul (daca cumpara mai multe articole de exemplu) sau sa plateasca clientul. Banii ii poti primi atat pe card, cat si ramburs (in ambele moduri de livrare).