| anncamarria a întrebat:

Vreau sa vand haine pe Shedd sau OLX (nu m-am decis inca). Care sunt pasii daca cineva vrea sa achizitioneze ce vand? Cum trimit coletul si prin cine e cel mai bine? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| IFeelS0Alone a răspuns:

Potri trimite prin posta sau curier. Faci un formular online pentru preluare colet (o sa ti trebuiasca de la cumparator adresa si numele). Prin posta este masi simplu dar mai scump.

| anncamarria explică (pentru IFeelS0Alone):

@IFeelsoAlone si dupa ce completezi formularul, vine la usa si imi ia coletul si il trimite cumparatorului?

| IFeelS0Alone a răspuns (pentru anncamarria):

Da, cumparatorul o sa plateasca curierului iar curierul o sa ti bage banii in cont. Cumparatorul plateste si transportul.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Prin posta e cel mai ok. Dar nu ramburs pentru ca dacă destinatarul nu merge la posta sa ridice coletul tu vei pierde vreo 20 lei aiurea pentru ca se întoarce la tine. Ai putea cere banii in avans in cont și astfel transportul e 5 lei.
Dacă nu are încredere sa pună banii in avans poți sa trimiți prin curier cu ramburs, dar transportul costa vreo 20 lei.

| anncamarria explică (pentru Bondarel99):

Am auzit pe alte site-uri ca la pret adaugi cam cat crezi ca va costa transportul.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anncamarria):

Pai da, coletul simplu e 5 lei, coletul cu ramburs e vreo 12 lei. La posta.

| anncamarria explică (pentru Bondarel99):

Va multumesc foarte mult!