| LoveYourEyes a întrebat:

e bine sa ma epilez pe picioare cu bigul? daca nu e, cu ce as putea sa ma epilez fara sa ma doara?

Răspuns Câştigător
| xPikaChux a răspuns:

Eu as zice ca cel mai bine e sa te epilezi cu crema...nici nu odare si rezultatul este muuuult mai bun ca la orice aparat...e si mai putin dureroswinking

| LoveYourEyes explică (pentru xPikaChux):

Da,dar e bine cu bigul?

| mixxjim a răspuns (pentru LoveYourEyes):

Nu e bine, iti creste repede si firul se ingroasa fiind cumva "improspatat mereu", cu bicul doar tai firul, cel mai bine e sa te faci cu ceva care lucreaza si pe radacina - ceara sau crema. crema e foarte buna si e chiar mai rapida si mai sigura decat bicul, ca nu te tai.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca dai cu bigul nu inseamna ca te epilezi.Te razi.Cum rade un barbat barba.Este o diferenta.

| Lucaci a răspuns:

Eu ma epilez cu bigul si nu ma doare chiar deloc.Crema ar fi alta solutie, dar parerea mea este ca bigul este mai bun.

| georgiakiss a răspuns (pentru Lucaci):

DA sigur epileazate tu cu bigul si peste cativa ani o sa ai par ca pe cap...straight face

| Ang3lRazvy a răspuns:

Nu e bine cu bigul. Incearca cu ceara, chiar daca doare.Incearca de cateva ori si dupa te obisnuiesti.

| Quanah a răspuns:

Crema depilatoare.

| TsSoFoOLiTa a răspuns:

Bigul, crema...e acelaasi lucru in sensul ca, iti v-a creste repede, o sa iti creasca "tepi" si o sa ti se indeseasca parul, o sa ai din ce in ce mai mult. Eu iti recomand sa te faci cu ceara, nu te v-a durea, poate foarte putin, depinde de fiecare om. Eu sunt mai sensibila si cand ma duc la salon sa ma fac ma doare putin. Dar acum ma fac acasa si nu ma mai doare de loc. Pentru ca mai iau pauze.laughing Oricum e mult mai buna pentru ca mie nu prea imi mai creste par. Este rar, are radacina subtire si mi se ia imediat.

| RozyRozyRozy a răspuns:

Eu as zice sa te epilezi cu crema, dar si cu bigul este ok nu te doare, sati linistita
funda?

| MadalinaMamasita a răspuns:

Eu folosesc benzi de ceara rece de la farmec si crema depilatoare tot de la aceeasi marca si merge foarte bine si sincer nu doare cu benzile de ceara rece dar cu bigul eu nu am incercat insa verisoara mea dintotdeauna a folosit bigul si ii merge dar parul a devenit mai dens si mai aspru se simte piciorul la atingere atunci cand incep sa creasca firele de par sper ca te-am ajutat un pic happy funda daca merit