| Irina009 a întrebat:

Buna TPU, as avea si eu o intrebare, eu am mai fost la solar acum ceva timp nu am fost si nu sunt informata cu nimic. Cand am fost, am inceput cu 9 minute din prima zi, 3 zile a fost cu 9 minute, m-am ars rau din prima zi, dar am continuat sa ma duc. Menționez faptul ca nu m-am dat cu nimic pe corp, m-am dezbrăcat si m-am bagat, as vrea sa merg din nou, dar nu stiu mai exact cum sunt procedurile daca trebuie sa ma dau pe corp mereu cand ma duc la solar cu ceva si cat ar fi recomandat sa stau din prima Zi

1 răspuns:
| Eireann a răspuns:

Ar fi recmandat sa nu mergi deloc la solar. Dar daca mergi trebuie sa te dai cu crema de protectie solara macar 15 pe corp si 30 pe fata ca sa filtrezi macar partial radiatiile negative. Intreaba tipa de la solar cat recomanda ea pentru prima sedinta.