| FashionVictim24 a întrebat:

Buna TPU... de maine am decis sa ma duc la solar(mentionez ca nu am mai fost niciodata). Pentru inceput as vrea sa stiu:
-la ce riscuri ma supun?
-care sunt avantajele?
- cat trebuie sa stau in solar pentru inceput (am pielea alba rau)?
- daca este bine sa folosesc ulei de masline in loc de solutie?
- exista posibilitatea sa nu ma bronzez complet?
- la cat timp trebuie sa am o a doua sedinta?
- rezultatele apar mai repede la solar decat la soare?
Sunt din Craiova si daca mi-ati putea recomanda un salon bun cu solar si un pret ar fi minunat.Eu am ales salonul "Fresh" din rovine am inteles ca este bun. Ce parere aveti despre el?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| BombonicaXD a răspuns:

Sa stii ca solarul imbatraneste pielea si dupa 5-6 sedinte pielea va fi mai,, batrana"cu 2-3 ani, din cate stiu eu.Iar daca mai ai si pielea alba si sensibila, exista un risc foarte mare sa faci cancer de piele.Mai bine foloseste creme autobronzante. Poate ca ai observat ca vedetele internationale (feminine) evita sa faca si plaja, din cauza radiatiilor, dar solar? Si arata la 40 de ani ca la 18.Eu te sfatuiesc sa nu te duci, pentru ca iti vei strica pielea pentru toata viata, iar apoi nici o crema, cat de hidratanta sau anti-rid ar fi, nu ti-o va mai reda inapoi.Bafta!

| papusica987 a răspuns:

Buna
riscuri cred ca ai auzit si tu care ar fi...
avantaje capeti o piele mai bronzata si mai sexy.
poti incepe cu 5 minute.
crema o sa iti dea acolo, poti sa ceri si o crema pentru accelerarea bronzului.
o sa te bronzezi uniform.
o data la 2 zile e mai bine sa mergi nu in fiecare zi.
nu te astepta ca dupa prima sedinta sa fii bronzata.
big grin nu iti pot recomanda un salon pentru ca nu sunt din Craiova:*:*
bafta:*!

Răspuns utilizator avertizat
| FashionVictim24 explică:

Eu nu vreau sa fac multe sedinte de solar dar pe 24 mai am banchetul de cls a 12 si as vrea sa fiu mai creola nu asa alba, de fapt nu sunt asa alba alba ca m'a prins putin soarele, dar nah am rochita mai decoltata si as vrea sa arat bine cu o noanta mai creola, nu am alunite multe (cateva), maxim 4 sedinte as vrea de max 10 minute/sedinta.Multumesc pentru sfaturi:*

| BombonicaXD a răspuns (pentru FashionVictim24):

Poti folosi creme pigmentate, care coloreaza pielea, daca e doar pentru o seara.happy