| RDariaa a întrebat:

As vrea o masca naturala pentru hranirea parului vopsit care sa mentina culoarea adica care sa nu o faca(ajute) sa iasa din par, doar sa il hraneasca. Niste recomandari? Multumesc!

15 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Incearca asa:2 galbenusuri de ou + 50 ml de bere.O aplici pe parul umed, dupa ce te-ai spalat, o lasi sa actioneze 1 ora, dupa care te clatesti.Bafta!

| RDariaa explică (pentru ÁnΌMŀŠ):

Cam cat de hranitoare este?happy

| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru RDariaa):

Pai destul de hranitoarethinking depinde si ce fel de par ai... daca ai parul uscat o sa il ajut foarte mult, o sa il fortifice.Eu am parul gras, dar cu toate acestea, o folosesc, deoarece am parul distrus sa zic asa, m-am vopsit si revopsit de foarte multe ori intr-un timp foarte scurt. si na. iti dai seama.La mine are efect:d

| RDariaa explică (pentru ÁnΌMŀŠ):

Si iti pastreaza culoarea cat de cat?

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Da, imi pastreaza culoare!happy

| RDariaa explică (pentru ÁnΌMŀŠ):

Ok multumesc!:* o sa incerc si eu si iti spun dupa parerea

| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru RDariaa):

OK:*

| Bondarel99 a răspuns:

Masca cu ulei de masline e cea mai hranitoare si mai eficienta, dar ca sa-si faca efectul trebuie tinuta cateva ore bune in par si cu cat e lasata mai mult cu atat va sterge culoarea din par...mai bine iti iei masti din comert care au cam acelasi efect asupra parului, dar sunt mai rapide.Eu folosesc una de la kallos cu placenta si e foarte buna si am si eu parul vopsit.

| RDariaa explică (pentru Bondarel99):

Albinutza, nu ai inteles bine:* Eu vreau sa imi pastreze culoarea. Ieri am fost la un salon profesionist sa scap de henna neagra, m-au decolorat si m-au vopsit satena iar acum eu vreau sa pastrez culoarea vopsita. nu sa scap de ea

| Bondarel99 a răspuns (pentru RDariaa):

Am inteles de la inceput, numai ca eu am vrut sa spun ca nu nu prea exista masti care sa hidrateze parul si in acelasi timp sa-ti pastreze culoarea.Si daca exista masti care sa-ti pastreze culoarea ti le faci degeaba pentru ca nu te ajuta deloc sa mentii si parul sanatos.Incearca placenta, pe mine m-a ajutat mult, e cea mai buna masca pentru par din comert si nu are agenti care sa inlature pigmentul parului.

| RDariaa explică (pentru Bondarel99):

Multumecs mult de parere! Voi incerca atunci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 - 3 galbenusuri de ou, 30 g rom, 10 g ulei de ricin. Se face un amestec cu care se frictioneaza pielea capului, se lasa 1/4 ora, dupa care se spala parul si se clateste cu apa; in ultimul clatit se adauga putin otet.

| ONElena11 a răspuns:

Fa masca asta o data la 2 saptamani :
5 linguri miere (sau 7)
3 galbenusuri
zeama de la 1 lamaie
30 ml apa
1 lingurita malai

| RDariaa explică (pentru ONElena11):

Lamaia nu scoate culoarea? Eu asa stiamthinking

| Elena_Muresan_1970 a răspuns:

Elenamuresan70@yahoo.com