| iuliatntbumbum3107 a întrebat:

As vrea sa imi fac o epilare inghinala si avand in vedere faptul ca nu am mai fost niciodata as avea cateva intrebari in legatura cu asta!
cat de tare doare? este suportabila durerea? care este pretul aproximativ? cat de lung trebuie sa fie firul de par? (ps. aseara m-am epilat cu crema, deci cate zile ar trebui sa il las sa creasca?) va multumesc, o zi buna! happy

5 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Daca te face cu ceara, trebuie sa fie putin crescut. cam 1cm. De durut, cam da, doare destul de rau, dar trece repedelaughing trebuie sa il lasi ceva sa creasca, cam o saptamana. Depinde cat de repede iti creste tie parul in general

| emag a răspuns:

E destul de dureros dar e suportabila durerea, cat de scurt se poate, adica daca e mai scurt e mai putin dureros

| Corina29 a răspuns:

Sper ca nu vei face o prostie si sa te epilezi cu ceara. Epilarea cu ceara trebuie facuta de un profesionist, fiindca daca iti vei face rani, ti se vor infecta, iar daca nu te duci la doctor, pielea ti se va necroz si vei muri prin cedare de organe.Serios vorbesc.

| iuliatntbumbum3107 explică (pentru Corina29):

Nu ma epilez singura.o sa merg la salon, stiu riscurile, insa nu sunt chiar atat de sensibila incat sa ma infectez... ma epilez la axile, pe maini si pe picioare cu ceara si nu am avut niciodata probleme. si acum vreau sa imi infunt teama si sa ma epilez si inghinalhappy

| Corina29 a răspuns (pentru iuliatntbumbum3107):

Aha.Atunci,sa stii ca durerea e suportabila, daca zici ca nu esti asa sensibila.Mult succes.