| Mariix a întrebat:

Buna,TPU! As vrea sa ma vopsesc si nu stiu ce culoare m-ar avantaja sau mi s-ar potrivi.Am ochii negri iar parul meu in prezent arata asa:http://weheartit.com/entry/61240644/via/Briekel. Astept raspunsurile voastre...:'o3.Dau Funda! :*

4 răspunsuri:
| Yasemyn a răspuns:

Hey,cred ca te-ar prinde bine orice culoare iti doresti, pentru ca ai ochii negri.

Dar sa nu te faci bruneta pentru ca te imbatraneste, mereu brunetul imbatraneste...

Poti incerca un casaniu, roscat, ciocolata.

Tendintele pentru par in sezonul primavara-vara sunt:

BLOND

Cea mai puternica si chiar surprinzatoare decizie a marilor trend setter-i internationali in culoare o reprezinta in acest an propunerea blondului ultra deschis, platinat ca piesa de rezistenta a sezonului primavara-vara 2013. Se poarta, iata, din nou blondul curat, natural ce inspira inocenta, puritate, aer adolescentin.
Atentie, insa, la modul in care obtinem aceasta culoare, un blond atat de deschis necesita de cele mai multe ori decolorarea prealabila a parului, vom avea deci nevoie de maxim de siguranta in alegerea produsului si a stilistului.

Super apreciate, mai ales datorita faptului ca sunt extrem de versatile, purtabile, vor fi reflexele de bej incepand din nou de la culorile inchise si pana la cele mai deschise. Alaturi de acel blond platinat despre care am discutat, culorile ce primesc acest reflex ultra natural bej vor fi cele mai apreciate si cautate in acest sezon.

EFECTUL OMBRE HAIR

Nu putem incheia discutia despre trend-ul in culoare fara a aminti despre aceasta veritabila febra occidentala numita ombre hair. Efectul obtinut in urma utilizarii acestei tehnici este intr-adevar unul din cele mai puternice trend-uri ale momentului, prezent in colectiile de catwalk ale multor designeri consacrati si deci o moda in toata puterea cuvantului.

Bafta:*

| ElleElenaElle a răspuns:

Te-ar avantaja un roscat.

| neonitza1 a răspuns:

Cred ca roscat happy poti sa-ti descarci ''photoshop'' si acolo poti pune o poza cu tine si poti sa-ti pui ce culoare vrei tu la par etc.si chiar ii ff buna aplicatia. exista tutoriale cum sa umbli pe photoshop si cum sa-ti pui acolo alte culori la par :* happy bafta! poosie!

| barbie777 a răspuns:

Eu as zice ca trebuie sa trebuie sa te vopsesti:
1.bruneta
2.blonda
E dupa tine tu alegi.