| keytleen a întrebat:

As vrea sa slabesc cateva kilograme pana la vara. Ce ar trebui sa fac? Ex... Multumesc

8 răspunsuri:
| Lisa01 a răspuns:

Sport mult si putina dieta.Bafta

| amelicika a răspuns:

Bună dimineața.
Poţi slăbi în timp record dacă respecţi cu sfinţenie următoarele reguli :
Elimini băuturile carbogazoase din alimentaţie.
Faci gimnastică în fiecare dimineaţă şi seară. Minimum 20 de abdomene şi 20 de genoflexiuni + jogging dacă-ți permite timpul.
Pui accent pe consumarea fructelor și eviți dulciurile.
Nu mai mănânci absolut nimic după orele 18 :00, decât în cazuri excepționale, și atunci îți potolești foamea cu un fruct (portocală, măr).
Fiecare mic dejun trebuie să conțină cereale integrale combinate cu lapte degresat (în cazul în care mănânci puțin mai consistent, bei ceai verde/cătină).
Bei minimum 2 l de lichide/zi(de preferat apă plată/limonadă/).
Mănânci mai multe legume și mai puține alimente grase precum prăjelile, mezelurile, etc., etc.
Dacă nu încalci nici măcar una dintre aceste reguli, vei avea rezultate impresionante, vizibile într-un timp scurt!
Baftă!
Funda

| chyccorita a răspuns:

Aceias problema o am si eu, eu nu mai mananc paine tin o dieta catusi de cat ok si fac foarte multe exerciti pentru abdomen, picioare....momentan vad ca putin am mai slabit, ai grija cu alimentatia sa nu dai in anemie este periculos...

| americanu00334567 a răspuns:

Abdomene si genoflexiuni si sa mananci multe mere o sa ai o silueta perfecta

| DarkChocolate94 a răspuns:

Pai,in primul rand sport, fara chipsuri si prostii de astea, si daca iti place mierea sau grepfuit-ul, poti incerca o dieta cu ele.Nu slabesti foarte mult, insa poti cauta pe google.

| naomyandra273 a răspuns:

Nu te pun sa faci cine știe ce dar si eu am încercat si merge foarte bine.In primul rând bea multă apa când te trezești dimineața bea un pahar doua de apa! primul lucru pe care il faci e asta! Între mese dacă simți ca ți-e foame încearcă sa bei un pahar de apa ca sa îți dai seama dacă chiar ți-era foame sau de fapt îți eră sete. Înainte de prânz cu vreo 20 de minute bea unu doua pahare de apa sa vezi dacă ți-e foarte foame in orice caz nu trebuie sa renunți la prânz. Trebuie sa scoti definitiv cina din discuție! nu prânzul si nici micul dejun pentru. ca e cea mai importantă masa a zilei! O sa vezi la început când scoti cina o sa îți fie foarte foame încearcă sa bei un pahar de apa calda cu lămâie si îți va trece foamea.Ca sa știi acest remediu este foarte bun dar nu slăbești pe cinci zile măcar peste o luna vei vedea diferentele corpul tau fiind obișnuit cu 3 mese pe zi după ce vei scoate cina el va fi forțat sa se descurce cu cât are si vei începe ca slăbești.Iar al doilea lucru sa renunți la sare, zahăr, făina, la alimente albe.Vei vedea ca vei slabi, mai ales ca si eu am încercat si se vede diferența. Funda? pls

| keytleen explică (pentru naomyandra273):

Cum are arata pentru tin un mic dejun si un pranz sanatos?

| keytleen explică (pentru naomyandra273):

Cam ce mananci la micul dejun, pranz?