| IuliaMihaella a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! As vrea sa slabesc cateva kilograme pana sambata viitoare. Am 1, 56, 13 ani si am 57 de kilograme. Va rog sa ma ajutati! Promit Fundaahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Bun. Nu manca după 18, fă mişcare în timpul liber(îţi sugerez să ieşi să alergi când poţi sau să faci abdomene dacă ai şi,, burtică''), mănâncă mai multe fructe şi legume şi NU mânca la fast food.
Sper că te-am ajutat kiss

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Inteleg ca sambata viitoare este un eveniment deosebit la care vrei sa arati bine! Lasa painea de tot,nu mai bea sucuri acidulate,care au tone de zahar, nu mai manca dupa ora 18, mananca des si putin si...multa miscare!

| BlogVitaClub a răspuns:

Si aici gasesti o groaza de exercitii.Bafta

| euwik a răspuns:

Poti sa vezi cateva diete aici http://www.retete-slabit.net/ si trebuie sa faci mult sport de exemplu sa alergi macar o jumatate de ora in parc

| tati a răspuns:

Simplu! alergare usoara dimineata pana suporti si cresti distanta treptat, abdomene nu neaparat sa le duci pana la capat ci numai sa ridici capul pana simti mushkii functionand.
Ai grija ce mananci

| Luisia a răspuns:

Buna! Daca vrei sa slabesti nu trebuie sa ti un regim foarte strict ci doar sa renunti la unele alimente, cum ar fi: painea, dulciurile, pastele, prajelile. În rest poţi sa mananci pe săturate fructe şi legume proaspete, seminţe de orice fel, nuci, migdale, produse din soia.
Multă baftă!