| Crystyany90 a întrebat:

As vrea sa stiu care este, dupa parerea voastra, cea mai buna vopsea de par. Vreau o nuanta frumoasa de roscat. Multumesc.

15 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

Eu ma vopseam cu vopsea de la Londa, sau de la Kallos, si obtin nuante frumoase de roscat. Ultima data am adaugat in vopsea si pigmenti naturali, acum am 2 luni de la vopsirea aceea, si inca arata foarte frumos culoarea. Deci ai putea si tu sa adaugi pigmenti, chiar te ajuta foarte mult, mai ales ca roscatul din pacate se duce repede:d

| Crystyany90 explică (pentru Alexutza25):

Eu am citit de wellaton. Se spune ca e foarte buna, dar nu stiu ce nuanta sa aleg. Gama Wellla are urmatoarele nunate de roscat: rosu cireasa, rosu exotic, rosu vulcanic si rosu pruna si ar avea pigmenti unici de culoare, patentati de Wella. As vrea un rosu care sa fie remarcat, dar nu acel rosu tipator.

| Alexutza25 a răspuns (pentru Crystyany90):

Ai putea sa combini mai multe nuante de roscat, asa arata mult mai fain. De exemplu combina un rosu vulcanic cu un rosu mai trandafiriu sau mai inchis.

| Crystyany90 explică (pentru Alexutza25):

Deci sa cumpar 2 nuante de roscat, unul mai aprins si altul mai inchis. Eu nu ma vopsesc acasa, ci la salon.

| Alexutza25 a răspuns (pentru Crystyany90):

Aaa,pai daca te vopsesti la salon poti cere parerea acolo! Eu ziceam doar sa experimentezi ceva, si cu 2 nuante diferite, poate chiar 3 ( depinde cate tuburi folosesti) iese foarte fain. Eu ma fac acasa, dar daca te faci la salon intreaba pe cei de acolo de vopsele bune, si etc. Ei precis stiu. Aaa si sa nu folosesti oxidant de 12, este foarte puternic, o prietena de-a mea a facut bube in cap de la alastraight face, eu folosesc de 6 sau de 9.

| Crystyany90 explică (pentru Alexutza25):

Alexutza25 cei de la salon mi-au recomandat wellaton, orice nuanta doresc eu. Mama mea are o prietena care lucreaza acolo si la ea m-am vopsit ultima data, dar nu mi-a placut cum a iesit nuanta, si mi-a zis ca trebuie sa ma mai vopsesc odata pentru a iesi mai fain, eu fiind satena.

| Crystyany90 explică (pentru Crystyany90):

Scarletjo te inteleg perfect. Si eu ma chinui de ceva timp sa imi iasa o nuanta care sa imi placa si nu prea reusesc.

| Alexutza25 a răspuns (pentru Crystyany90):

Stiu cum e, si eu sunt satena natural, si cred ca am avut peste 10 nuante de roscat in cap, odata ma vopseam un roscat aprins, alta data mai inchis si tot asa. Acum mi-am gasit o nuanta placuta mie! Mi-am luat 3 tuburi de roscate diferite, era vulcanic, mai inchis, si inca ceva. Am pus pigmenti naturali+ jumatate de blond pentru deschidere, si o iesit minunat. Bafta!

| Crystyany90 explică (pentru Alexutza25):

O sa incerc si eu cu mai multe nuante. Ms frumos happy

| Alexutza25 a răspuns (pentru Crystyany90):

N-ai pentru cebig grin

| scarletjo a răspuns:

Buna! Eu am incercat si Wella, L'oreal, Londa, Garnier, Kallos; iar cea mai frumoasa nuanta si rezistenta a iesit cu Kallos.

| Crystyany90 explică (pentru scarletjo):

Si ce nuanta ai ales tu?

| scarletjo a răspuns (pentru Crystyany90):

Mama mea este roscata, ii iau nuanta 6V(rosu pruna) cu oxidant de 6%. Iese o nuanta de roscat foarte placuta(nu foarte rosu, la soare se vede mai intens, iar nuanta se mentine cam o luna neschimbata).

| Crystyany90 explică (pentru scarletjo):

Hm, mersi frumos de raspuns. Ma gandeam sa combin doua nuante, cum a zis Alexutaza25.

| scarletjo a răspuns (pentru Crystyany90):

Nu ai pentru ce! Sfatul meu este ori sa te interesezi foarte bine cum poti obtine nuanta dorita...sau daca mergi la salon sa cunosti persoana si sa ai incredere.Eu am avut mult de patimit cu vopsitul la salon(nicaieri nu mi-a facut nuanta dorita de mine si imi punea oxidant foarte puternic). Succes!