| Deutzzyka a întrebat:

Bunahappy TPU...As vrea si eu o porecla >tare8-...Ma numesc Andreea si porecla mea e Deea dar as vrea o porecla mai mistohappy

Răspuns Câştigător
| Teutsyka a răspuns:

Pai ai putea incerca :

Iepurica

Maimutica

Deeax

Deolina

Mini Deea

Dareea

18 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Andru*

| Cσσкiє a răspuns:

Şi eu mă numesc Andreea.
Deea nu este o poreclă. Porecle sunt Activa, Smiley... Deea este un derivat de la numele tău. Am observat la mulţi greşeala asta. Dar nu-i nimic, din greşeli înveţi.
Deci, derivate ar fi: Andotsza, Adutsza, Andrusk, Andra, Andru, Andy, Andruşca.

| Cσσкiє a răspuns:

Cu plăcere.

| madalinutza a răspuns:

Bunahappy
pai
DeeDeesmug
am mai auzit asa la o fata pe care o cheama andreeabig grin

| Drinni a răspuns:

Didus, Dew.andree,funditza?happy:*

| deea_1980 a răspuns:

Pai si pe mine ma cheama Andreea si prietenii imi zic Deiiu.
Asa s-a format:Andreea->Andreutza->Deutza->Deiiu'.
Mie imi placelove struck

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Dudu, Deeaz, Andu, Andra, Didu

| υη נσ¢ ∂є ¢σριℓℓ a răspuns:

Didutza
dedutza
andruta
deedee
malinidutza
adreeutza
etc

| KaTaLLynna a răspuns:

Andeyutza, dedeutzic, andede, andyna, dydyna, ande, dydeea, andye, dyutza, anduk, andryde, didutz, didulika, andelika, deeanda, andryna, andeutz, Deuk, andadee, andody, dydyandy, andyan, deyu, andyk, andutzicu si cam atat

| Alexandra. a răspuns:

Didi, Dede, Dee...etc.

| CreepyCrow a răspuns:

Andreyushca, anddre

| shtephie a răspuns:

Porecle pentru Andreea: Andreutza, Andree, Andry, Andru, Andutza, Andrutza, Andrushca-ratzushcalaughing, Deea, Deutza, Deedee, Dede, Didii, Andra, Ade...happy

| poesia a răspuns:

Didi, dutza, dada, deutza, anda, andrutza, andry

| Nemesis_9263 a răspuns:

Din cate stiam eu, poreclele nu ti le alegi tu, ci, de regula, prietenii.Ar fi chiar aiurea sa te duci la prietena ta si sa-i spui:"De azi inainte sa ma strigi Chifteluta"(era un exemplu). Dar ma rog... ce zici totusi de "Deutzzyka"?big grin

| death a răspuns:

Deea nu este o poreclă. Este un diminutiv. Porecla este un nume dat în baza unor caracteristici ale tale. Nu putem noi să te poreclim, pentru că nu te cunoaştem destul de bine.

| Mefisto23 a răspuns:

Andrenalina laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deyuţa
DeDe
DedeLinaa
thinking
sper sa iţi placăhappy

| Deutzzyka explică:

Va multumes tuturor pentru raspunsuri...as fi vrut sa dau mai multe pentru ca toti ati dat raspunsuri bune...multumesc inca o data>:d