| Deea_8310 a întrebat:

Ce porecla mi s-ar potrivi? Ma cheama Andreea, dar toti imi spun Dee. As vrea si alta porecla, ceva mai special sau frumos (in afara de deea, ada sau dee). Mersiii :X :X

Răspuns Câştigător
| Mwhahahaa a răspuns:

Si eu ma numesc Andreeahappy

Ce zici de AndOtsza, Adutsza, Andrusk, Andra, Andrubatting eyelashesbatting eyelashes

Mie una-mi plac alintarile astea...Nu le pot zice poreclehee hee

Pupici:*:*

Pa`pa wavewave

By A'ndOtsza happy

64 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Dede

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Poreclele se dau in functie de temperament, caracter, personalitate. Eu asa m-am ales cu Zbenguici. Deea, ada sau dee sunt derivate ale numelui tau.

| Marry:X a răspuns:

And. poate fi o porecla... iti place?

| AnemonaP a răspuns:

Ti s-ar potrivi Andre si eu am o prietena Andreea si ii spun Andre

| Akid a răspuns:

Pe mine ma cheama tot andreea si mama striga la mine adilaughing

| Swany a răspuns:

Deda, Dee-Dee, Deyutsa, Andrushca big grin

| oaiapufoasa24 a răspuns:

Andi big grin
Mie una, imi place.
Dar ca sa te putem ajuta, ar trebui sa stim mai multe... Adica, daca esti simpatica, jucausa, prietenoasa etc. Sau ai putea sa faci cu prietena ta cea mai buna o porecla.

| dofkdfhgjfgjrtfjfvjr7tgj67u a răspuns (pentru oaiapufoasa24):

Pe mine asa ma striga prietenii happy

| Deea_8310 explică:

Thanks everybody :X foarte frumoase poreclele, nici nu ma gandisem la ele. pupici :*

| bruneta_9895 a răspuns:

Dewwtza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general nu tu iti alegi porecla...ci prietenii care vad ceva anume la tine... dar de la andreea cea mai mortala porecla mie mi se pare dede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deewee. E foarte sweet, zic eubatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ti sa spuna Deea :X:X:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deiutza, dydy...dee_dee...carek astea ar fi mistowinking.love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deda:X:X:X
daca iti place:X:X
eu ma numesc Daniela...Va rog. ceva porecle frumoase:X. dar nu Ella sau Dana.ca le stiu dejatongue...
pls...Help:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dia, dea sau andruta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andrutsa, Adehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andrutsa, Ade thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu o sa ai o porecle mai frumoasa cum ar fi frumusica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o porecla buna ar fi ande sau andre sau andusa ...depinde de peersonalitate:X:X:X hai pup si eu ma numesc andreea si porecla mea e deyuta:*:*:* sper sa nu o furati
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm

DeyutZa:X sau Ande Deie is multe pe care le am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Musdeia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu sa-ti spuna andreea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma cheama andreea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eutsa e o porecla faina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deeyutza?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking si pe mine ma chema andreea si mi se zice didi blushing
de la andreea ar putea sa vina deia, dede, dedeea, andru, ann, andre, deyu, dudu, etcbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga pe mine tot Andreea ma cheama dar mie imi spun Deea, dar poti si alt ceva Andra, daca scriai calitatile mai stiam sa iti gasim o porecla totusi Andreea e un nume frumoswinking :d