| DeeaDLove12 a întrebat:

Ma numesc Andreea ce porecla as putea avea in afara de Deea?

Răspuns Câştigător
| marionettetolife a răspuns:

Dede
AndOtsza
,Adutsza,
Andrusk
,Andra,
Andru
Deux
Andre
dexy
dee
dadea
Andra
Reea
ai un nume foarte frumos
pupix
>; d

5 răspunsuri:
| EvellineDub a răspuns:

Didu,Dii,Diu,Andra,Andu

| Bubbles a răspuns:

Andy(ca mie), ada, andre...

| Yosii a răspuns:

Deyuu : x

| Alexxaaa a răspuns:

DeDe, Deutzaaa, Didy

| Thekeyisme a răspuns:

Andreutza, deutza.sau depinde de firea ta de ex.:zapacita, nebunatica, repezita, daca iti place o anumita culoare blankey, whitey, greeny sau dupa locul in care stai, strada sau numarul :micsunica, bujorica... tu iti alegi porecla care-ti place mai mult, dupa felul in care esti tu big grin si pe mine ma cheama andreea iar colegii imi spun topra pentru ca stau in topraisar sau pur si simplu andreea. mie imi place pinky. sper ca te-am ajutat