| dragonbos a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu sa imi cumpar cateva profuse pentru. barbierit si as vrea sfatul vostru, uitati la ce m-am gandit :
1. Aparat de ras : - Wilkinson Sword Clasic din Kaufland
-Wilkinson Sword Quattro
-Gillette Mach 3 Sensitive
-Gillette Mach 3 Turbo
2.Aftershave nu prea sunt hotart pe ce sa merg :
-Nivea men Balsam aftershave cu 0 % alcool
-Gel de aloe vera de la herbagen am auzit ca e dupa barbierit
3.Crema :
-nivea men crema ras fara alcool

Ce imi recomandati dar testat de voi care m-a va ajuta sa fiu fara iritatii deoarece am piele sensibila iar a doua zi dupa barbierit simt arsura asa si ceva iritatii.
Este bun ceva din ce am mentionat sus. Funda

2 răspunsuri:
| smart01 a răspuns:

Salut,
Pot sa iti spun ce folosesc eu si sunt foarte multumit: aparatele Gillette nu irita (ca e Sensitive sau Turbo nu prea conteaza), iar ca produse pentru/dupa barbierit e putin mai complicat, in functie de cat de sensibil esti. Chiar daca au 0% alcool tot ustura. Nu stiu cum e Herbagen, dar Nivea am folosit si sunt chiar ok.

| dragonbos explică (pentru smart01):

Nu sunt asa sensibil dar cu alcool nu prea ma impac de exemlu cu lotiunea dupa ras Tarr care ustura ca naiba cateva secunde dar dupa simti cum fata iti amorteste, calmare instantanee.Dar a doua zi se lasa cu senzatie de usturime asa si iritatii nu prea dar usturime si un pic de roseata da.