| BiancaMiciu a întrebat:

Heii TPU. Am si eu o intrebare, si anume : daca folosesc crema depilatoare pentru picioare, in cat timp in creste la loc parul?

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Nu depinde de crema, asta e clar. Crema doar,, topeste" firul de par de la suprafata pielii. Creste la fel de repede ca si cand ai folosi lama de ras, pentru ca ambele,, reteaza" parul de la suprafata pielii.
Recomand ceara, e cea mai buna metoda de epilare, chiar daca costa mai mult.

6 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

A doua zi deja o sa-ti apara un mm de par sau chiar mai mult pe picioare. Mai bine folosesti epilatorul sau benzi, asta daca vrei sa mentii pielea fina mai mult timp.

| kiri11 a răspuns:

Practic parul creste non stop laughing, dar marimile vizibile pus aparea dupa 5-6-7 zile depinde si de crema happy

| dianainsta01 a răspuns:

Cateva zile.

| Nyctofil a răspuns:

Incearca direct ceara laughing

| CristinaCriss1611 a răspuns:

Depinde de crema

| HelpMer2016 a răspuns:

Depinde de cremă, unele după o săptămână apare din nou parul