| IIIx333III a întrebat:

Astazi ne-a dat cheile de la dulapuri la scoala. Cate 2 elevi impart un dulap... cam cat doua caiete A4 puse vertical[cam atat are in latime] si inca vreo 5-6 cm in fata. Whatever. Eu am ales sa impart dulapul cu prietena mea cea mai buna. Ea este pe genul: "Nu imi place scoala dar vreau sa am numai note de 10 si sa invat bine". Adica nu vrea sa faca activitati care nu au ce cauta in scoala. Eu sunt mai pe fashion asa, daca pot sa zic. Adica mie imi place sa am un stil anume, sunt o fata directa si as vrea ca in dulap sa depozitez numai lucuri de beauty[nu numai]. Mie imi place sa fac tot ce imi trece prin cap la scoala. Am hotarat cu Ioana[Bff mea] sa aducem o umbrela, instrumente de geometrie si cateva carti/caiete pe care nu le folosim cam niciodata.

Intrebarea mea este: ce sa depozitez in dulap in caz de... orice? Stiti cum e, adica, in caz de o poza neprevazuta, in caz de "zile negre" [daca ma intelegi fetelor ce vreau sa zic], in caz ca cineva vrea sa cucereasca un baiat... Stiti si voi cum e. Nu vreau neaparat sa fie numai pentru mine, pentru oricine are nevoie, oricine sa stie ca eu am orice in dulap si eu ii pot ajuta cu orice.

Deci, eu una sunt foarte perfectionista, incapatanata si orgolioasa, si as vrea ca toata lumea din clasa sa ma stie pe mine si pe colega mea ca "fetele care au tot timpul ce e nevoie".

Sper ca ma intelegeti, cel mai bun si mai detaliat raspuns primeste funda.

P. S. Vreau raspunsuri serioase!

3 răspunsuri:
| Asdffd a răspuns:

Pai sa incepem!

1.Ii zici prietenei tale ca vrei lucruri in caz de urgenta.

2.Iti depozitezi un luciu de buze cu aromewinking pentru. un sarut neprevazut=).

3.Crema de maini.

4.Guma! De preferabil mentolata.

5.O umbrela in caz ca ploua.

6. Ceva de prins parul.

7. Cercei de rezerva.[daca Doamne fereste ti-ai pierde unul].

8.Niste caiete sa nu zica cineva ca "Aaaa... uite la aia numa chestii beauty are in dulap!"

9.O oglinda.

10. Ceva dulce

11. Fard[dar nu cred ca ai nevoie]

12. Optional:o hainuta dragalasa daca faceti poze.

Cam atat =D!

Răspuns utilizator avertizat
| DaNiiiiiiiii a răspuns:

Poi...poti sa pui cateva haine in caz de poze sau accidentelaughingsi farduri si chestii fashion cum iti place tiewinking