| IIIx333III a întrebat:

Astazi ne-a dat cheile de la dulapuri la scoala. Cate 2 elevi impart un dulap... cam cat doua caiete A4 puse vertical[cam atat are in latime] si inca vreo 5-6 cm in fata. Whatever. Eu am ales sa impart dulapul cu prietena mea cea mai buna. Ea este pe genul: "Nu imi place scoala dar vreau sa am numai note de 10 si sa invat bine". Adica nu vrea sa faca activitati care nu au ce cauta in scoala. Eu sunt mai pe fashion asa, daca pot sa zic. Adica mie imi place sa am un stil anume, sunt o fata directa si as vrea ca in dulap sa depozitez numai lucuri de beauty[nu numai]. Mie imi place sa fac tot ce imi trece prin cap la scoala. Am hotarat cu Ioana[Bff mea] sa aducem o umbrela, instrumente de geometrie si cateva carti/caiete pe care nu le folosim cam niciodata.

Intrebarea mea este: ce sa depozitez in dulap in caz de... orice? Stiti cum e, adica, in caz de o poza neprevazuta, in caz de "zile negre" [daca ma intelegi fetelor ce vreau sa zic], in caz ca cineva vrea sa cucereasca un baiat... Stiti si voi cum e. Nu vreau neaparat sa fie numai pentru mine, pentru oricine are nevoie, oricine sa stie ca eu am orice in dulap si eu ii pot ajuta cu orice.

Deci, eu una sunt foarte perfectionista, incapatanata si orgolioasa, si as vrea ca toata lumea din clasa sa ma stie pe mine si pe colega mea ca "fetele care au tot timpul ce e nevoie".

Sper ca ma intelegeti, cel mai bun si mai detaliat raspuns primeste funda.

1 răspuns:
| bybyana21 a răspuns:

Pisi, daca tu ai nevoie de obiecte intr-un dulap de la scoala ca sa cuceresti baieti inseamna ca nu stii cuvantul frumusete...
Ia-ti ceva util, la 60 de ani tot cu frumusetea te duci la piata?
Si eu sunt frumoasa si stilata, si de treaba dar in dulapul de la scoala imi pun carti si caiete, ca asta trebuie sa-mi pun, nu chestii fashion.
Lasa, ocupa-te de asta acasa, cum fac si eu, zile negre insemnand ce? Atunci cand vii cu mancare intre dinti la scoala si cu parul ciufulit, pai daca esti asa frumoasa cum?
Intrebarea ta m-a intrigat fantastic! Tu vrei sa-ti iei o oglinda la scoala si dupa sa omori capul altor colege ca ai tu asta in dulap, oricum logic era sa aveti fiecare cate unul.
Poti sa-ti iei, cum imi iau eu, o oglinda, o bratara, pieptan, agrafe si o esarfa, na, daca chiar insisti.
Dar tu chiar ai nevoie de o viata, pisi tongue