| alexfab33 a întrebat:

Intre lungime si latime care este orizontal si care vertical?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si lungimea si latimea sunt orizontale.
Inaltimea este pe vertical.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Aoleu, ma doare capul de la ce am citit!
Depinde cum este aranjata figura. Oricare dintre ele poate fi pe orizontala sau pe verticala. Asta, pentru o figura plana.
Daca este o figura in spatiu, ai trei dimensiuni, si @Bula ti-a raspuns.

| udrescuf a răspuns:

Sa; ut, Lungimea este orizonal și lățimea este vertical. Bafta.

| rrrp a răspuns:

1)

ABCDEFGHIJKLMNOP

2)

ABCAB

1) latura mai mare e orizontala si cea mai mica verticala.
2) latura mai mare e verticala si cea mai mica orizontala.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandra1120 a răspuns:

Nu tine de orizontal sau vertical, difera de la caz la caz. Diferenta dintre lungime si lățime este ca lungimea este intotdeauna ma mare. Spun si cuvintele "lungimea" semnifica cat de LUNG este acel obiect, iar Lățimea cat de LAT este acel obiect/ființa. Gandeste-te la un om are o anumită lungime si o anumită lățime, oricat de gras ar fi Lățimea nu poate depăși lungimea

| KicDisy a răspuns:

Copacul cerste vertical
Masinele merg Orizontal
_
Ce parere ai despre videoul meu?
https://www.youtube.com/watch?v=GcPp08bIVAY