| silvia_6803 a întrebat:

Buna am si o problema eu si cu iubitul meu am trecut printr-o perioada mai proasta acum o luna si ceva dar acum ne-am revenit adica nu ne mai certam zilnic asa si de cand ne-am revenit eu parca sunt asa mai calma, mai iubitoare, intelegatoare si lui vad ca nu iy place zice sa numai fiu asa sa fiu eu cum eram inainte incapatanata si orgolioasa dar eu numai vreau ce sa fac sa fiu cum vrea el sau sa raman la schimbarea aceasta?

Răspuns Câştigător
| alexa_4370 a răspuns:

Tu acum esti calma, mai iubitoare, intelegatoare deoarece perioasa aia proasta in care v-ati certati chiar te-a remarcat. Esti asa acum pentru ca nu vrei sa mai intervina certuri si sa va impacati cat mai bine. dar daca el zice ca nu ii place asa. eu zic sa fii ca inainte deorece sti cum se zice "omu bun cade de prost".
Fi incapatanata si mofturoasa uneori ii atrage asta pe baieti, dar nu exagera.
Sper ca ti.am fost de ajutor.
Fundita? :*

7 răspunsuri:
| Rihanna a răspuns:

Pai tu fa ce simti.comporta'te cum iti vine tie, nu te mai gandi inainte ce consecinte are. explica'i ca ai fdevenit mai atenta cu el si mai intelegatoare de la pasa aia proasta pentru ca nu vrei sa'i pierzi si sa mai aveti inca o perioada de genul

| denisa0906 a răspuns:

Fa cum crezi u ca e mai bine spre tine. eu zic sa ramai la schimbarea asta... pentru ca daca el t iubeste cu adevarat pe va iubi mai mult cu cat esti mai intelegatoare nu?

| aleCsandrra a răspuns:

Pai depinde de tine dar daca tu vrei sa te schimbi ce il intrebi pe el adica tu trebuie sa iei decizile pentru tinewinking sau daca asa inpartasestele cu elwinking

| nuconteazacinesunt_1308 a răspuns:

Fii tu insati, nu fii asa cum vor altii sa fii, daca nu te place asa cum esti, inseamna ca nu te place exact asa cum esti si asta nu e bine pentru o relatie, pentru nici unul dintre voi.
Sau poate ca el nu mai are chef de relatia asta, e posibil ca toata iubirea pe care i-o demonstrezi tu nu-l incanta, ceea ce e chiar grav. Poate ca felul in care erai mentinea sarea si piperul in relatia voastra, iar acum relatia voastra sta pe loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cate esti mai buna cu atat faci mai rau.fi mai rece ca sa il ai mereu dupa tine...

| MinnieHaha a răspuns:

Draga mea, si eu am trecut prin asta, daca iti mai zice asta u sa-i spui:,,-Asta sunt eu, acum si trebuie sa ma accepti asa cum sunt daca ma iubesti! Invata sa ma iubesti asa cum sunt! Nu incerca sa ma schimbi!'' Eu una asa i-am zis si acum ne intelegem ff bine! Sau u poti sa formulezi altfel discursul! Mai multe sfaturi pe vivianaiti@yahoo.com

| biankaby a răspuns:

Silvia, eu cred ca daca te intrebi pe tine ai o solutie pentru situatia asta. In urma cu 3 luni eram intr-o situatie asemanatoare, din tipa orgolioasa, incapatanata cu incredere in mine, devenisem din pct meu de vedere iubitoare, intelegatoare, tot ce trebuie doar ca lucrurile sa mearga bine... din pct lui de vedere ` neinteresanta`. Efort depus degeaba! Cand lucrurile nu mai functioneaza, vesnic iti auzi reprosuri ce faceai inainte si acum nu mai faci, cum erai inainte si acum nu mai esti... sunt doar niste pretexte pentru a-ti spune ca de fapt ca relatia nu se indreapta spre viitor. Silvia, de ce sa stai intr-o relatie nesanatoasa cand poti foarte bine sa-ti investesti timpul in altceva? Intrebandu-te oare o sa functioneze sau nu? Eu sunt convinsa ca si tu ai niste indoieli in privinta relatiei. Am stat intr-o relatie de genu un an de zile pana sa-mi fac curajul sa spun STOP, ajunge! E strigator la cer cum un om poate sa te faca sa te subestimezi. Gresit! Esti perfecta cum esti, esti om! Aduna-te! incearca sa fii sincera cu tine. O sa gasesti rezolvarea problemei si surprinzator nu o sa fie atat de tragic pe cat de astepti. Iti vei aminti de tine, ca esti mai importanta tu decat el. Nu-l mai compatimi