| georgianadeea a întrebat:

Buna,TPU! Ati patit vreodata ca dupa ce va spalati pe cap si va uscati parul la radacina sa para ca si cum ar fi nespalat? Ce ati facut si care este cauza? dau funda si ajutorr!

5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nu am păţit, în schimb mi s-a întâmplat (de la anumite şampoane) a doua zi să mi se îngraşe părul la rădăcină.
Sfat: Schimbă şamponul şi fă-ţi câte o mască de păr (din ingrediente naturale)

| facepalmlol a răspuns:

Buna.
Fie nu este bun samponul, fie te-ai spalat asa "pe dinaintea nanasului" si n-ai frecat bine, bine la radacina.
Eu am intalnit sampoane din astea.

| monutza90 a răspuns:

Amesteca o ceasca de iaurt cu un ou intreg. Dupa ce te speli normal pe par, aplica masca si pastreaz-o timp de 15 minute. Clateste bine parul. Incearca sa folosesti masca cel putin o data pe saptamana si vei observa ca parul tau nu se va mai ingrasa atat de repede.

| nrazvan38 a răspuns:

Spalate de doua ori.
Schimba samponul.
Si incearca sa iti faci o masca din ulei de masline!winking funda?

| monyk93 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. dar am dat cu peria si si-a schimbat aspectul